به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از وبگاه وزارت خارجه آمریکا، «جالینا پورتر» معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به رونمایی از موشک نقطه‌زن «خیبرشکن» از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد: نمی‌خواهم درباره موضع آنها (ایران) نظر بدهم و یا حدس و گانی را مطرح کنم که آیا آنها مایل […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از وبگاه وزارت خارجه آمریکا، «جالینا پورتر» معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به رونمایی از موشک نقطه‌زن «خیبرشکن» از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد: نمی‌خواهم درباره موضع آنها (ایران) نظر بدهم و یا حدس و گانی را مطرح کنم که آیا آنها مایل به مذاکره هستند یا خیر.

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه سیاست‌های ایران هراسانه کشورش با طرح ادعایی مضحک علیه برنامه دفاع موشکی تهران مدعی شد: آنچه می‌توانم بگویم این است که تولید و اشاعه موشک‌های بالستیک توسط ایران، تهدیدی علیه امنیت بین المللی بوده و یک چالش مهم عدم اشاعه است‌!

وی بی اشاره به ماهیت دفاعی برنامه موشکی تهران ادعا کرد: ما به استفاده از انواع ابزارهای عدم اشاعه برای جلوگیری از برنامه موشکی ایران، توسعه بیشتر آن و توان این کشور برای اشاعه فناوری اش به دیگران ادامه می‌دهیم!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، همزمان با گرامیداشت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در آستانه برپایی جشن ملی ۱۴۰۰ در ۲۲ بهمن‌ماه، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه، ضمن بازدید یکی از پایگاه‌های موشکی زمین به زمین نیروی هوافضای سپاه از موشک دوربرد و نقطه‌زن خیبر شکن به‌عنوان جدیدترین دستاورد راهبردی این نیرو رونمایی کردند.

موشک راهبردی خیبر شکن از نسل سوم موشک‌های دوربرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار است. این موشک دارای سوخت جامد است و در فاز فرود دارای مانور پذیری برای عبور از سپر موشکی بوده و طراحی بهینه آن باعث شده است وزن آن نسبت به نمونه‌های مشابه یک‌سوم کاهش یافته و مدت آماده‌سازی و شلیک آن نیز تا یک‌ششم تقلیل پیدا کند.

چابکی و سرعت فوق‌العاده در اصابت اهداف در برد و شعاع یک هزار و ۴۵۰ کیلومتری از دیگر توانمندی‌های این موشک است.

این سامانه تمام ایرانی از ایده تا محصول توسط دانشمندان سختکوش نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طراحی و ساخته شده است.

انتهای پیام/

منبع