به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، جنبش های جهاد اسلامی فلسطین و حماس در بیانیه های جداگانه ای تعرض دو جنگنده نیروی هوایی آمریکا به هواپیما مسافربری ایرانی را محکوم کردند. جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه ای مطبوعاتی تلاش برای تعرض به هواپیمای مسافربری ایران را به شدت محکوم کرد . […]

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، جنبش های جهاد اسلامی فلسطین و حماس در بیانیه های جداگانه ای تعرض دو جنگنده نیروی هوایی آمریکا به هواپیما مسافربری ایرانی را محکوم کردند.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه ای مطبوعاتی تلاش برای تعرض به هواپیمای مسافربری ایران را به شدت محکوم کرد .

در بخشی از این بیانیه تاکید شده است که این حادثه تروریستی بیانگر نیت خصمانه آمریکا و نقش این کشور در  به خطر انداختن امنیت در منطقه دارد.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه خود تاکید کرد حق ایران در اتخاذ تصمیمات و تدابیری برای واکنش به این تلاش تروریستی صورت گرفته علیه هواپیمای مسافربری اش محفوظ است .

از سوی دیگر جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) نیز در بیانیه ای اقدام جنگنده های آمریکایی را در رهگیری هواپیمای مسافربری ایرانی و به خطر انداختن جان مسافرانش محکوم کرد.

این جنبش فلسطینی خواستار کنار گذاردن اختلافات و کشمکش ها بین ساختارهای تشکیل دهنده امت واحده و همسویی تلاش ها علیه دشمنان شد.

جنبش حماس در بخش دیگری از بیانیه خود ضمن محکومیت تعرض آمریکا به هواپیمای مسافربری ایرانی آن را نشات گرفته از خوی یاغی گرایانه و نمادی از اجرای مفهوم تروریسم بین المللی توسط دولت آمریکا دانست.

این جنبش، تجاوز آمریکا را در چارچوب خدمت به طرح صهیونیستی در منطقه و برای آسیب رساندن به منافع ملل آن دانسته و خواستار همسویی و به کارگیری تمام توانمندی ها جهت مقاومت در برابر طرح صهیونیستی مورد حمایت دولت آمریکا شد.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

منبع