به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از روسیا الیوم، سخنگوی کاخ کرملین نست به تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد ابراز تأسف کرد. بر اساس این گزارش، «دیمیتری پسکوف» در گفتگو با اسکای نیوز گفت: ما از این امر متاسفیم و به دفاع از منافع خود با استفاده از […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از روسیا الیوم، سخنگوی کاخ کرملین نست به تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد ابراز تأسف کرد.

بر اساس این گزارش، «دیمیتری پسکوف» در گفتگو با اسکای نیوز گفت: ما از این امر متاسفیم و به دفاع از منافع خود با استفاده از تمام امکانات مشروع ادامه خواهیم داد.

از سوی دیگر، وزارت امور خارجه روسیه نیز در بیانیه ای تعلیق عضویت این کشور در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را اقدامی غیرقانونی با انگیزه های سیاسی برشمرد.

گفتنی است که مجمع عمومی سازمان ملل روز پنج شنبه قطعنامه‌ای را که خواستار تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر این سازمان بود، به تصویب رساند.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد با ۹۳ رأی موافق، ۲۴ رأی مخالف و ۵۸ رأی ممتنع، عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل را تعلیق کرد.

ایران جزو کشورهایی بود که با قطعنامه مخالفت کرد.

روسیه پیشتر هشدار داده بود که رأی ممتنع و موافق را به عنوان اقدامی غیردوستانه تلقی خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع