به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از رویترز، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در توجیه ورود غیرقانونی ناوشکن این کشور به آب های سرزمینی روسیه در مجاورت شبه جزیره کریمه، مدعی شد: به نظرم استفاده از آب های بین المللی اقدام کاملاً سنجیده ای است. نکته مهم آن است که ما الحاق کریمه […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از رویترز، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در توجیه ورود غیرقانونی ناوشکن این کشور به آب های سرزمینی روسیه در مجاورت شبه جزیره کریمه، مدعی شد: به نظرم استفاده از آب های بین المللی اقدام کاملاً سنجیده ای است. نکته مهم آن است که ما الحاق کریمه به روسیه را به رسمیت نمی شناسیم.

وی در ادامه ادعای خود افزود: آنجا آب های اوکراین بود و استفاده از آنها برای رفتن از نقطه A به B هم کار کاملاً درستی بود.

نخست وزیر انگلیس همچنین با این برداشت که رابطه لندن-مسکو به لحاظ تاریخی در نازلترین سطح قرار دارد؛ مخالفت کرد و گفت: مواقعی را در دوران زندگی خود به خاطر می آورم که در آن اوضاع حتی از این هم بدتر بود. همه آنچه که ما انجام می دهیم حفظ حاکمیت قانون است.

پیش از ظهر روز گذشته یک فروند ناوچه گشت ساحلی روسی به سوی ناوشکن انگلیسی «دیفندر» به دلیل نقض حریم دریایی روسیه در نزدیکی دماغه «فیولنت» در دریای سیاه، تیراندازی کرد. یک فروند شکاری سوخو «۲۴ ام» روسیه نیز به این ناوشکن انگلیسی به صورت هشدار آمیز تیراندازی و مسیر حرکت آن را بمباران کرده است.

روسیه امروز پنجشنبه با احضار سفیر انگلیس، هشدار داد چنانچه نیروی دریایی این کشور، بار دیگر به اقدامات تحریک آمیز در آب‌های فراساحلی کریمه دست بزند؛ شناورهای انگلیسی مستقر در دریای سیاه را بمباران خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع