به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، حجت الاسلام آیت نعمتی در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان نیر با اشاره به شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونای دلتا در استان اردبیل از عزاداران حسینی و مؤمنین خواست تا با مراقبت از مراسم عزاداری، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همکاری و تعامل با مسئولان ستاد کرونا، مرهمی بر جراحات شهدای […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، حجت الاسلام آیت نعمتی در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان نیر با اشاره به شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونای دلتا در استان اردبیل از عزاداران حسینی و مؤمنین خواست تا با مراقبت از مراسم عزاداری، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همکاری و تعامل با مسئولان ستاد کرونا، مرهمی بر جراحات شهدای کربلا باشند.

وی به دستورات مؤکد رهبر معظم انقلاب به ستاد ملی کرونا اشاره کرد و گفت: دولت باید هرچه سریع‌تر نسبت به اجرایی شدن این دستورات اقدام کند.

امام جمعه شهرستان نیر لزوم همکاری مساجد و اماکن مقدس با شبکه بهداشت را متذکر شد و افزود: ستاد کرونا از ظرفیت سپاه و بسیج و هیئت‌های مذهبی و خیرین برای پیشرفت سریع در مهار کرونا استفاده کند.

حجت الاسلام نعمتی در بخش دیگری از سخنان خود اولین اولویت دولت مردمی را رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی عنوان کرد و گفت: تنها با تقویت تولید داخلی و حمایت از سرمایه گذاران داخلی می‌توان در میدان اقتصاد برای جوانان تحصیل کرده، متخصص شغل ایجاد کرده و با حفظ و تقویت ارزش پول ملی و با نظارت و بازرسی مداوم ضمن حل مشکلات گرانی، تورم و رکود، اعتماد عمومی در جامعه را احیا کرد.

وی به موضوع واکسن کرونا نیز اشاره کرد و افزود: دولت برای تولید واکسن کرونا در داخل کشور که از ضمانت و پایداری برخوردار است حمایت کند چرا که واکسن تولید داخل علاوه بر توانایی فنی و صرفه اقتصادی و امنیت بیولوژیک، ابزار قدرت یک کشور است.

امام جمعه شهرستان نیر خاطرنشان کرد: تولید واکسن در داخل کشور به معنای محدود کردن واردات نمونه‌های مشابه خارجی و یا ایجاد انحصار برای نمونه داخلی نیست.

وی با بیان اینکه امروز دشمنان انقلاب اسلامی به هیچ وجه نمی‌توانند با ایران اسلامی جنگ نظامی کنند گفت: امروز دشمنان انقلاب اسلامی با یک برنامه ریزی مستمر با جنگ نرم بر علیه ایران اسلامی اقدام کرده‌اند.

حجت الاسلام نعمتی در ادامه سخنان خود به تبیین ماهیت جنگ نرم پرداخت و گفت: جنگ نرم در واقع مهندسی آرام و زیر پوستی افکار عمومی برای هماهنگ سازی جامعه، افکار و امیال مردم با خواسته‌ها و اهداف دشمن برای بی اعتبارسازی نهادهایی چون خانواده، آموزش و پرورش، دستگاه قضائی، سیستم بهداشتی و درمان، حقوق بشر برای تغییر هویت جامعه و ساختار سیاسی به صورت آرام تدریجی و زیر پوستی است.

وی به بیانات مقام معظم رهبری در این خصوص اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی از جبهه فرهنگی کشور برای مقابله با دشمنان و جنگ تبلیغاتی آنها با ابزار رسانه شدیداً گلایه‌مند هستند.

خطیب جمعه شهرستان نیر با بیان اینکه جنگ نرم، آسیب محور است، ادامه داد: آسیب‌های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی از جمله اهداف دشمنان از جنگ نرم است.

وی با بیان اینکه جنگ نرم، تضاد آفرین و تردید آفرین است، گفت: جنگ نرم در واقع احساسات را درگیر می‌کند.

حجت الاسلام نعمتی در ادامه سخنان خود به مسئولان برای مقابله با جنگ نرم دشمنان توصیه کرد و گفت: با میدان دادن به جوانان و توانمندسازی افراد ضعیف جهت رفع مشکلات مردم اقدام کنند چرا که میدان دادن به جوانان نخبه و تحصیل کرده علاوه بر اعتماد سازی در جامعه، موجب تسریع روند فعالیت‌ها می‌شود.

امام جمعه شهرستان نیر در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از رسانه گفت: رسانه‌های ما عمدتاً صدای مسئولان و دستگاه‌ها هستند تا صدای مردم چرا که اگر رسانه‌ها منعکس کننده مشکلات و صدای مردم بودند نباید با این همه مشکلات در جامعه مواجهه بودیم.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها با انعکاس صدای مردم و حل مشکلات آنها، می‌توانند فاصله‌های مردم و مسئولان را کم کنند، گفت: رسانه‌ها در اعتماد سازی جامعه نقش مهمی دارد.

حجت الاسلام نعمتی با بیان اینکه نباید مطالبه گری به تخریب و سیاه نمایی منجر شود، تصریح کرد: حل مشکلات مردم توسط مسئولان و شنیدن صدای مردم در جامعه امید و نشاط ایجاد می‌کند.

وی از زحمات مسئولان در خدمت رسانی به مردم قدردانی کرد و گفت: بسیاری از مشکلات شهرستان‌ها مربوط به چندین سال پیش است ولی اگر مسئولان استان و شهرستان کمی همت کنند در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانند مشکلات را سر و سامان دهند.

امام جمعه شهرستان نیر به مطالبات رهبر معظم انقلاب از رئیس جمهور منتخب در مراسم تنفیذ اشاره کرد و گفت: انقلابی گری و مردم داری، مطالبه از دولت رئیسی است.

وی افزود: برای تحقق ایران قوی باید مردم در حل همه مسائل حاضر باشند و گفت‌وگوی صادقانه با مردم در کنار استمرار انگیزه مبارزه با فساد و ارتباط با نخبگان جامعه و برنامه محوری در اقتصاد کمک کننده است.

حجت الاسلام نعمتی گفت: مسئولان برای محقق کردن ارزش‌های اصلی انقلاب اسلامی و همچنین تبیین بیانیه گام دوم انقلاب زحمت می کشند اما کافی نیست چراکه مشکلاتی چون کم آبی، اینترنت، بیکاری مربوط به اجرایی نشدن مصوبات جلسات شورای اداری استان و شهرستان است بنابراین همه باید برای حل مشکلات شهرستان‌ها باید تلاش کنند.

وی با بیان اینکه تدبیر، نظارت، حمایت، پشتیبانی، هدایت، پیگیری وظیفه مسئولان است به طرح جامع گردشگری بولاغلار اشاره کرد و گفت: با اینکه این طرح مصوب شده است امام از سرمایه گذار آن خبری نیست.

امام جمعه شهرستان نیر مشکل مجموعه گردشگری را سرمایه گذاری عنوان کرد و گفت: این مشکل باید سال گذشته حل می‌شد چرا که قرار بود مجموعه گردشگری نیر دهه فجر سال گذشته به بهره برداری برسد.

وی به مشکل آسفالت شهرستان نیر اشاره کرد و گفت: با سخنرانی و مصاحبه مشکل حل نمی‌شد بلکه باید بودجه مورد نیاز جمع آوری شده و در اختیار شهرداری قرار داده شود تا راهداری نسبت به حل مشکل اقدام کند.

حجت الاسلام نعمتی از شورای شهر، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، امور آب و منابع طبیعی خواست با ایجاد تسهیلات لازم نسبت به برطرف کردن مشکلات مربوط به حوزه‌های کاری خود در شهرستان نیر اقدام کنند.

انتهای پیام/

منبع