به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، حسین پیرموذن عصر سه‌شنبه در گردهمایی بزرگ صنعتگران حامی آیت‌الله رئیسی استان اردبیل که در محل کارخانه سبلان پارچه اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: در تمامی مذاکرات بخش خصوصی با آقای همتی به عنوان رئیس بانک مرکزی، موارد مطروحه به هیچ عنوان عملیاتی نمی‌شد. وی افزود: به امید خدا […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، حسین پیرموذن عصر سه‌شنبه در گردهمایی بزرگ صنعتگران حامی آیت‌الله رئیسی استان اردبیل که در محل کارخانه سبلان پارچه اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: در تمامی مذاکرات بخش خصوصی با آقای همتی به عنوان رئیس بانک مرکزی، موارد مطروحه به هیچ عنوان عملیاتی نمی‌شد.

وی افزود: به امید خدا در روز ۲۸ خرداد ماه نیز ما با رأی به سید مظلومان آیت‌الله رئیسی در جهت رفع مشکلات اقدام می‌کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: دولت با همراهی بانک مرکزی با دست کردن بر جیب تولیدکنندگان و صنعتگران سعی در تأمین کسری بودجه دولت داشتند و برای نمونه طبق یک بخشنامه توسط بانک مرکزی تمامی صادرکنندگان موظف شدند تا ارز حاصل از صادرات را با نرخ نیمایی به دولت بپردازند که این موضوع سبب ضرر هنگفت برخی از واحدهای تولیدی شد.

پیرموذن تصریح کرد: پس از این بخشنامه پیشنهادی به بانک مرکزی و آقای همتی دادیم و طبق توافقی که شد واحدهای تولیدی که صادرات غیرنفتی زیر یک میلیون دلار داشته باشند معاف از پیمان سپاری ارزی باشند که متأسفانه این توافق نیز علی‌رغم قبول در جلسه بعد از آن اجرایی نشد.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی واحدهای تولیدی عنوان کرد: وجود برخی قوانین مشکل‌دار، نبود مشوق‌های سرمایه‌گذاری در استان‌های محروم، عدم ارائه تسهیلات ارزان قیمت به واحدهای تولیدی، عدم وجود زیرساخت سرمایه‌گذاری مناسب در شهرک‌های صنعتی استان اردبیل، ایجاد رانت در سایه ارز ۴۲۰۰ تومانی و پرداخت آن به نورچشمی‌ها … از جمله مشکلات موجود در حوزه اقتصادی است.

پیرموذن گفت: با انتخاب صحیح و مشارکت پرشور در انتخابات پیش‌رو مشکلات رفع خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع