به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل عصر پنجشنبه در مراسم اهدای کارت همیار محیط زیست به هیمالیانوردان اردبیلی اظهار کرد: ما به وجود ورزشکاران پرافتخار هیمالیانورد از خطه سبلان افتخار می‌کنیم و بر این باوریم باید از وجود این ورزشکاران برای توسعه برنامه‌های زیست محیطی مناسب استفاده کنیم. حسن […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل عصر پنجشنبه در مراسم اهدای کارت همیار محیط زیست به هیمالیانوردان اردبیلی اظهار کرد: ما به وجود ورزشکاران پرافتخار هیمالیانورد از خطه سبلان افتخار می‌کنیم و بر این باوریم باید از وجود این ورزشکاران برای توسعه برنامه‌های زیست محیطی مناسب استفاده کنیم.

حسن قاسم‌پور ارتباط این ورزشکاران را در صعود به قلل مختلف با طبیعت و مواهب خدادادی یادآور شد و تصریح کرد: این ورزشکاران به شایستگی قدرشناس نعمت‌ها و مواهب خدادادی هستند چرا که بیشترین ارتباط را با حیوانات و طبیعت زیبا داشته و همواره سپاسگزار الطاف الهی هستند.

وی گفت: ما به وجود چنین ورزشکاران شایسته و افتخارآفرین همچون ایرج معانی و سیاوش شهباززاده می‌بالیم و بر این باوریم که وجود این ورزشکاران می‌تواند به تقویت مؤلفه‌های حوزه زیست محیطی و ارتقا توان این بخش کمک کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل افزود: بشریت امروز بدون توجه به محیط زیست سالم نمی‌تواند به حیات خود ادامه دهد از همین رو همواره سعی بر تعامل و تقویت روابط سالم با محیط زیست است که ورزشکاران رشته‌های مختلف به ویژه کوهنوردان به شایستگی می‌توانند قدرشناس و محافظ این گنجینه ارزشمند باشند.

قاسم‌پور به وجود ذخایر ژنتیکی ارزشمند در محیط زیست استان اردبیل اعم از حیوانات، گونه‌های گیاهی و جانوری اشاره کرد و ادامه داد: همه ما باید با احساس مسئولیت در این حوزه ورود پیدا کنیم تا اجازه تخریب محیط زیست سالم داده نشود.

وی مشارکت عموم مردم و وظیفه همگانی را در صیانت از این گنجینه‌های ارزشمند یادآور شد و خاطرنشان کرد: حرکت‌های مؤثری در سال‌های اخیر در این حوزه رقم خورده و قطعاً با همراهی عموم هموطنان به ویژه دارندگان کارت همیار محیط زیست می‌توانیم بیشتر و بهتر از این ظرفیت استفاده کنیم.

انتهای پیام/

منبع