سید وحید خلیل‌اللهی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: بر اساس مصوبه و مقررات مجلس شورای اسلامی از اول تیرماه به صورت کامل و جامع شاهد حذف دفترچه‌های کاغذی و صدور آنها در قالب بیمه سلامت خواهیم بود تا نظام الکترونیکی سلامت جایگزین این خدمات کاغذی شود. وی تصریح کرد: البته از […]

سید وحید خلیل‌اللهی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: بر اساس مصوبه و مقررات مجلس شورای اسلامی از اول تیرماه به صورت کامل و جامع شاهد حذف دفترچه‌های کاغذی و صدور آنها در قالب بیمه سلامت خواهیم بود تا نظام الکترونیکی سلامت جایگزین این خدمات کاغذی شود.

وی تصریح کرد: البته از اردیبهشت ماه به تدریج حذف دفترچه‌های کاغذی و صدور آنها آغاز شده که در گام اول صندوق سلامت همگانی و ایرانیان، در گام دوم صندوق روستاییان و در گام نهایی نیز از اول تیرماه صندوق بیمه کارکنان خدمات الکترونیکی خود را ارائه می‌کنند تا دیگر شاهد صدور دفترچه‌های کاغذی نباشیم.

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل گفت: این امر در کنار کاهش هزینه‌ها زمینه ارائه خدمات سریع و راحت را برای بیمه‌شدگان فراهم می‌آورد.

خلیل‌اللهی افزود: با ایجاد زیرساخت‌های لازم در بیمارستان‌ها، مراکز درمانی، داروخانه‌ای و مطب پزشکان بیمه‌شدگان تنها با ارائه کد ملی می‌توانند از خدمات الکترونیکی بیمه سلامت استفاده کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: با نوشتن نسخه‌های الکترونیکی کد رهگیری به صورت پیامک به دارنده دفترچه ارسال می‌شود که از این طریق می‌تواند با مراجعه به داروخانه‌ها خدمات الکترونیکی خود را دریافت و داروهایشان را بگیرند.

خلیل‌اللهی اضافه کرد: بیمه‌شدگان می‌توانند با ارسال پیامک #۱۶۶۶* از وضعیت اعتبار دفترچه و نوع صندوق بیمه‌ای خود مطلع شده و خدمات متنوعی را دریافت کنند.

وی بیان کرد: در کنار داروخانه‌ها، از طریق ارسال کد رهگیری بیمه‌شدگان می‌توانند خدماتی را در آزمایشگاه‌ها، سونوگرافی‌ها و سایر مراکز درمانی دریافت کنند و هیچ مشکلی در این فرآیند وجود ندارد.

خلیل‌اللهی در مورد اعمال بیمه‌های تکمیلی در کنار بیمه‌های پایه ادامه داد: در حال حاضر این روند با صدور فاکتور و پرینت اقدامات درمانی انجام می‌شود ولی در آینده قرار است از طریق بیمه سلامت اجازه دسترسی به بیمه‌های تکمیلی و ارائه خدمات آنها انجام شود تا این فرآیند نیز به صورت الکترونیکی انجام شده و پرداخت‌ها به صورت آنلاین باشد.

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل تصریح کرد: ما آمادگی ارائه خدمات متنوع به بیمه‌شدگان را در قالب بستر الکترونیکی ایجاد شده از طریق بیمه سلامت داریم و مشکلات نیز به تدریج مرتفع خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع