به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، بر اساس هشدار سطح زرد سازمان هواشناسی برای سه سامانه از امروز تا روز پنجشنبه برخی استان‌های کشور را فرا می‌گیرد، بارش باران و برف و وزش باد و کاهش نسبی دما، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، احتمال […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، بر اساس هشدار سطح زرد سازمان هواشناسی برای سه سامانه از امروز تا روز پنجشنبه برخی استان‌های کشور را فرا می‌گیرد، بارش باران و برف و وزش باد و کاهش نسبی دما، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی، لغزندگی و کاهش دید جاده‌ها در مناطق سردسیر و کوهستانی، احتمال یخ زنی در ساعات شب و اوایل صبح پیش‌بینی شده است.

سازمان هواشناسی به احتیاط و امتناع از رفت و آمد و ترددهای غیر ضروری، به‌همراه داشتن وسایل ایمنی و گرمایش مناسب در وسایل‌نقلیه، احتیاط و امتناع از هر گونه فعالیت‌های کوهنوردی و آمادگی سازمان‌های امدادی و شهرداری‌ها برای کمک‌رسانی برای هرگونه خسارت احتمالی توصیه کرده است.

سامانه دوم افزایش گرادیان فشاری است که طی این مدت موجب وزش باد شدید و کاهش دما در اصفهان، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان‌جنوبی، تهران، سمنان، خراسان‌رضوی، هرمزگان و فارس می‌شود.

اثر مخاطره این سامانه وزش باد شدید و خیزش گردو خاک، کاهش دید و کاهش دما، احتمال سقوط اشیا و شکستن درختان کهن و فرسوده اعلام شده است.

احتیاط و امتناع از رفت‌وآمد و ترددهای غیر ضروری در فضای باز، امتناع و احتیاط در هرگونه رفت‌وآمد توقف در مجاورت ساختمان‌های نیمه‌کاره و سازه‌های موقتی و همچنین درختان فرسوده و کهنسال از توصیه‌های سازمان هواشناسی است. سامانه سوم کاهش دما و ماندگاری هوای سرد اعلام شده که تا روز پنجشنبه در استان‌های واقع در مناطق شمال غرب و سواحل شمالی و شمال شرق و دامنه جنوبی البرز و استان‌های قم و اصفهان موجب کاهش دما و ماندگاری هوای سرد و افزایش مصرف حامل‌های انرژی خواهد شد.

تنظیم و تعمیر وسایل گرمایشی، صرفه‌جویی در مصرف انرژی، برنامه‌ریزی و آمادگی سازمان‌ها و نهادهای مربوط به ذخیره و انتقال سوخت در این شرایط جوی ضروری است.

انتهای پیام/
منبع خبر: مهر