رئیس‌جمهور گفت: انتظار ظهور حضرت مهدی(عج) هم به معنای امید به آینده است.

به‌گزارش آذرمغان به نقل از تسنیم، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه هیئت دولت با اشاره به فرا رسیدن نیمه شعبان گفت: انتظار ظهور حضرت مهدی هم به معنای امید به آینده و هم به معنای آمادگی برای صلح در سراسر جهان است و لذا هر کس در عمل و زندگی‌اش می‌تواند ببیند که آیا منتظر است یا خیر.

وی افزود: این انتظار هر مقدار بیشتر شود و هر چه این اعتقاد قوی‌تر شود آرامش و جهان‌بینی واقعی برای انسان حاصل می‌شود و برای ما یک جهان‌بینی واقعی می‌دهد و می‌گوید آینده جهان آینده صلح و عدالت و پایان همه گره‌ها، فرج و گشایش واقعی‌ است.

رئیس‌جمور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سختی‌ها و بلایای مرونا گفت:‌ در عین حال در موضوع کرونا و در زمینه علم و شرکت‌های دانش بنیان و نیازمندیهای که بخش درمان و پزشکی ما دارد قدم‌های بسیار خوبی برداشته شد و اینها ارزشمند است، در زمینه کیت‌های آزمایشگاهی روی پای خود ایستاده‌ایم و تولیداتمان به اندازه کافی در اختیار قرار می‌گیرد و روزبه‌روز این تولیدات می‌تواند بیشتر شود.

روحانی گفت: امروز در زمینه تنفس مصنوعی به توفیقات خوبی رسیدیم. در عدد خوبی هم تولید می‌شود و در اندازه‌ای است که نیاز پزشکی ما را تامین می‌کند، در  تولید سی تی اسکن وضعیت خوبی دارد.

رئیس‌جمهور با یادآوری روزهای اولیه شیوع کرونا در ایران گفت: یادمه یه تعداد دانشجو که از چین می‌خواست به ایران بیاید و قرنطینه شوند، مانده بودیم کجا قرنطینه شوند، هر کجا که به آنها اعلام می‌شد به صورتی شانه از مسئولیت خالی می‌کردند یعنی از ترس کورونا همه دنبال راه فرار بودند.

روحانی اضافه کرد: وقتی هم این بیماری در کشور ما شروع شد در میان پزشکان و پرستاران ترس و وحشت زیاد ایجاد کرد. دلیلش روشن بود که همه تجهیزات و آمادگی‌ها در روز اول نبود اما امروز وقتی یک پرستار ما از نظر لباس و سایر تجهیزات می‌تواند مجهز باشد با خیال راحت می‌تواند در بیمارستان قرار گیرد.

به گزارش تسنیم، در بخش دیکری ار سخناشن خطاب به صندوق بین‌المللی پول گفت:‌ ما سهم خود را به صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی پرداخت می‌کنیم و بخشی از ذخایر ما در اختیار آنها است و اگر درخواست ما برای وام قرار باشد بین ایران و کشورهای دیگر تبعیض قائل شوند برای ما قابل قبول نیست و نخواهد بود، برای افکار عمومی جهان هم قابل قبول نخواهد بود.

رئیس‌جمهور گفت: بسیاری از کشورهای جهان و اندیشمندان به صراحت اعلام کردند که صندوق بین‌المللی پول باید به وظیفه خود عمل کنند. ما در طول ۵۰ سال گذشته از این صندوق چیزی نخواستیم حالا بعد از این همه مدت که عضو صندوق هستیم و تلاش کردیم پول ما در آنجا ذخیره بوده و در این شرایط سخت اگر آنها به وظایف خود عمل نکند دنیا قضاوت دیگری نسبت به آنها خواهد داشت.

وی افود: آمریکایی ها همیشه یکجانبه‌گرا بوده است، در طول این مدت هم این روش را ادامه داده است و حالا در این بیماری هم همان روند غلط و تفکرات نادرست خود را ادامه می‌دهند که این یک موضوع تاریخی است و در تاریخ باقی خواهد ماند که کاخ سفید که تاکنون در مسائل اقتصادی تروریست بوده از این پس در مسائل درمانی هم تروریست است، یعنی به عنوان یک ننگ تاریخی در پیشانی هیئت حاکمه آمریکا خواهد ماند که فشارهای خود را در چنین شرایطی به ملت ایران ادامه می‌دهد. البته مردم تاب‌آوری خوبی در برابر فشارها داشتند و در آینده هم خواهند داشت.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: آمریکایی‌ها در این داستان کرونا مصوبه ۲۰۰۵ بهداشت جهانی را هم نقض کردند که در این مصوبه تصریح شده همه باید به هم کمک کنند و آزاد باشند، حالا علی‌رغم اقدامات تروریستی آمریکا، ما روابطمان را با کشورهای دیگر و دوست ادامه دهیم.

انتهای پیام/