امام جمعه گرمی گفت: از مسئولین استانی و کشوری به جد می‌خواهیم تبعات منطقه آزاد نشدن گرمی را در نظر بگیرند و دیگر این قدر طول ندهند سریع منطقه آزاد گرمی آنهم به مرکزیت گرمی را تمام کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر یداله صفری، امام جمعه گرمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گرمی اظهار کرد: مردم گرمی نگرانند که نکند منطقه آزاد تجاری نیز به سرنوشت ده‌ها وعده های عملی نشده دچار شود و مردم از بی مهری‌های گذشته و بدقولی‌ها نسبت به گرمی می ترسند.

وی ادامه داد: وقتی مردم می‌بییند به یک شهری هم گمرک می دهند، هم آب کشاوزی می کشند، هم سد خدا آفرین مال آنها است و هم سد عمارت به نام گرمی و به کام دیگران است ، هم بندر خشک برای آنها درست می کنند ، هم راه آهن می کشند، در حالی که کشت صنعت مغان دارند و فرودگاه دارند ، خاک زر خیز دارند و گمرک و بازار مرزی دارند، ولی مردم گرمی ضمن این که از همه این نعمتها محروم است ، بهره ای از مرزنشینی ندارد و برای پیدا کردن کار، خانواده خود را رها می کنند و دربدر در شهرهای غربت می گردند و نه تنها از مرز استفاده نمی کنند و دچار آسیبهای آن شده اند بلکه از استفاده از آب و خاک اجدادی خود در مرز محرومند ، و کوچ اجباری داده می شودند حتی در ایجاد معبر مرزی که نام گرمی در توافق ایران و آذربایجان ذکر شده است تعلل می کنند ، با این حال وقتی می بینند باز بر سر منطقه آزاد اختلاف است که به گرمی بدهند یا شهر دیگر حق دارند در صداقت مسئولین شک کنند.

خطیب جمعه گرمی تاکید کرد: مردم گرمی حق دارند از این بی مهری‌ها فریادشان را بلند و بلندتر کنند شاید وجدان‌های خفته اگر نمرده باشند بیدار شوند، شاید تصمیم گیرانی که شهرستان گرمی را حتی یک بار در خواب ندیده اند بیدار شوند.

وی ادامه داد: مردمی که در دوران مقدس ده‌ها شهید و صدها جوان رزمنده و ده‌ها جانباز و آزاده دادند؛ در تمام صحنه‌های سیاسی انقلاب از قبیل انتخابات، راهپیمائی‌های ۲۲ بهمن و روز قدس جانانه شرکت کردند و می‌کنند و همواره منتظر انگشت اشاره ولایت بودند و هستند و با یک اشاره جان می‌دهند، حق دارند از مسئولین کشور بپرسند چرا ما را فراموش کردید؟

حجت الاسلام والمسلمین یداله صفری خاطرنشان کرد: مردم گرمی حق دارند در صداقت تمام دولت‌ها اعم از اصلاح طلب و اصول‌گرا و دولت تدبیر و امید شک کنند و بگویند دولت اصلاح طلب دروغ می‌گوید چون اگر اصلاح طلب بودند آیا اقتصاد گرمی، فقر و نداری گرمی، بیکاری گرمی، عقب ماندگی گرمی نیاز به اصلاح نداشت یا مراد آنها از اصلاحات، تصاحب قدرت بود. حق دارند از دولت امید و معتدل، ناامید شوند و آن را متهم به بی توجهی به عدالت کنند. حق دارند از اصولگرایان انتقاد کنند که شما دروغ می گویید اصولگراء هستید. مگر فصل الخطاب بودن سخن رهبری جزو اصول شما نیست؟ اگر چنین است مقام معظم رهبری ۲۱ سال قبل برای کل کشور فریاد کشید که اگر می خواهید محرومیت را ببینید بیایید گرمی را ببینید ، کدامیک از شما به گرمی آمدید؟ برای گرمی چه کردید؟ آیا مردم گرمی حق ندارند بگویند که شعارتان دروغ بود؟

وی گفت: من شرمنده مردم گرمی هستم که با اعتماد به شما مسئولین به این مردم سال‌ها از همین تریبون مقدس دروغ گفتم؛ گفتم مردم گرمی نگران نباشید برای شما سد عمارت می سازند که بعد از تمام شدن، زمین‌های زراعی شما آبی می‌شود و هزاران نفر مشغول می‌شود و مشکل آب روستاهای ما حل می شود ولی امروز مردم می گویند این سخن دروغ بوده است. بندر خشک را فرزندان گرمی مطرح کردند و از آن دفاع نمودند ولی نصیب شهر دیگر شد. مردم را فریب دادید حتی نقشه ایستگاه قطار را به مردم گرمی نشان دادید و بعد معلوم شد واقعیت نداشته است.

امام جمعه گرمی خاطرنشان کرد: از مسئولین استانی و کشوری به جد می‌خواهیم که موقعیت گرمی، امتیازهای گرمی، عقب ماندگی گرمی، انتظارات مردم را در نظر بگیرند و تبعات منطقه آزاد نشدن گرمی را در نظر بگیرند و دیگر این قدر طول ندهند سریع منطقه آزاد گرمی آنهم به مرکزیت گرمی را تمام کنند. گرچه منطقه آزاد شدن نخواهد توانست این همه مشکلات بیکاری و عقب ماندگی را جبران کند ولی این کمترین چیزی است که می توانید به مردم گرمی خدمت کنید.

امام جمعه گرمی به فرصت طلبان نیز گوش زد کرد که سوء مدیریت مسئولین را به نظام نسبت ندهند یا بین مردم تفرقه ایجاد نکنند و مردم گرمی ولو دار و ندارشان را از دست بدهند از نظام اسلامی دست نخواهند کشید. اگر از مسئولین بیش از این هم کم لطفی و بی مهری براض قانونیشان ،مجازات خواهند کرد ولی برای حفظ نظام اگر لازم باشد جانشان را نیز می دهند.

انتهای پیام/