محمد اهلی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان اظهار داشت: حضور در شهرک‌های صنعتی به دریافت مجوزهای جداگانه از ادارات مختلف نیازی ندارد چون که این کار قبلا توسط شرکت شهرک های صنعتی انجام شده است. وی تهیه زمین مناسب برای اجرای طرح‌های صنعتی را یکی از اصول مهم شهرک‌سازی برشمرد و افزود: با توجه […]

محمد اهلی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان اظهار داشت: حضور در شهرک‌های صنعتی به دریافت مجوزهای جداگانه از ادارات مختلف نیازی ندارد چون که این کار قبلا توسط شرکت شهرک های صنعتی انجام شده است.

وی تهیه زمین مناسب برای اجرای طرح‌های صنعتی را یکی از اصول مهم شهرک‌سازی برشمرد و افزود: با توجه به مکان یابی و طراحی انجام یافته با اصول فنی و مهندسی و آخرین روش های شهرک سازی و مقررات زیست محیطی در شهرک‌های صنعتی، زمین مورد نیاز سرمایه گذاران با بهترین شرایط ممکن در اختیار آنان قرار داده می‌شود.  

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی اردبیل تامین امکانات زیربنایی لازم در شهرک های صنعتی را یکی از وظایف اصلی شرکت شهرک های صنعتی برشمرد و افزود: هزینه اخذ شده در زمان واگذاری زمین، تنها مربوط به هزینه زیرساخت های ایجاد شده می باشد و در حقیقت هزینه ای از بابت خود زمین از متقاضیان دریافت نمی شود که البته این مبالغ دریافتی نیز تنها بخشی از هزینه های انجام شده در شهرک های صنعتی است و کل هزینه ها از متقاضیان دریافت نمی شود که این کار به منظور حمایت از حضور سرمایه گذاران در شهرک های صنعتی انجام می شود.

اهلی یکی دیگر از مزایای حضور سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی را کاهش و سرشکن شدن هزینه‌های سرمایه‌گذاری مانند آب، برق، گاز، معابر، ایستگاه های آتش نشانی، تصفیه خانه فاضلاب برشمرد و افزود: به علت استفاده از خدمات مشترک، هزینه های سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی نیز کاهش می یابد که این امر در جهت افزایش سرمایه گذاری بسیار قابل توجه است.

وی ادامه داد: واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی به صورت نقد و اقساط طولانی مدت است که در کنار آن با صدور مجوز احداث و پایان کار ساختمان به صورت رایگان و همچنین عدم نیاز به اخذ مجوز از شهرداری ها، باعث کاهش هزینه ها و استقبال سرمایه گذاران برای حضور در شهرک‌های صنعتی می‌شود.

انتهای پیام/

منبع