فرماندار شهرستان پارس آباد گفت: صدها کانون ملخ مراکشی و ایتالیایی به مراتع دشت مغان حمله کرده‌اند که با تدابیر و اقدامات به موقع جهاد کشاورزی روبه‌رو شده‌اند.

به گزارش ندای شمالغرب اردبیل به نقل از تسنیم، علی علایی عصر امروز در بازدید از مراتع دشت مغان از حمله صدها کانون ملخ مراکشی و ایتالیایی به مراتع دشت مغان خبر داد و اظهار داشت: خوشبختانه این ملخ‌ها از بدو ورود خود به منطقه مغان با تدابیر و اقدامات به موقع جهاد کشاورزی روبه‌رو شده‌اند.

وی ضمن تاکید بر جلوگیری از خسارت این ملخ ها، افزود: خوشبختانه این کانون ها فعلاً از سنین پایین ملخ ها تشکیل یافته و با اقدام به موقع جهاد کشاورزی و سم پاشی کانون های این آفت از خسارت ملخ ها به مزارع کشاورزان جلوگیری می‌شود.

فرماندار شهرستان پارس آباد از پیگیری منابع مالی و امکانات و تجهیزات لازم برای مبارزه سریع با این آفت خبر داد و تصریح کرد: معاونت استاندار قول مساعد برای تامین این منابع را داده و جهاد کشاورزی نیز سموم، ابزار و کارشناسان خود را به منطقه فرستاده است.

علایی بیان کرد: در هفته جاری تمایم این کانون‌ها امحا خواهند شد و خطری مزارع و محصولات کشاورزان را تهدید نمی‌کند.

وی مبارزه با آفات را نیازمند کمک کشاورزان و اطلاع‌رسانی سریع کانون‌های این آفت دانست و گفت: با توجه به آثار سموم استفاده شده، کشاورزان و دامداران از چرای دام‌ها و تردد در مناطق سم‌پاشی شده تا ۱۰ روز آتی خودداری کنند.

انتهای پیام/