کلیم‌اله وثوقی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: راهداری در محورهای مواصلاتی استان یک اقدام مستمر و مداوم است و ما در طول سال در محورهای مواصلاتی استان که بیش از یک‌هزار و ۶۰۰ کیلومتر است، سعی می‌کنیم با انواع اقدامات به ارتقا ایمنی در ترددها و همچنین بهبود سرویس‌دهی به کاربران […]

کلیم‌اله وثوقی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: راهداری در محورهای مواصلاتی استان یک اقدام مستمر و مداوم است و ما در طول سال در محورهای مواصلاتی استان که بیش از یک‌هزار و ۶۰۰ کیلومتر است، سعی می‌کنیم با انواع اقدامات به ارتقا ایمنی در ترددها و همچنین بهبود سرویس‌دهی به کاربران جاده‌ای کمک کنیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در محورهای مواصلاتی استان طرح راهداری تابستانی با ۱۵۰ دستگاه ماشین‌آلات و ۲۰۰ نفر نیرو در حال انجام است که تا پایان مردادماه طرح راهداری محوری با قوت و قدرت ادامه پیدا می‌کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در قالب این طرح راهداران تلاش می‌کنند تا در کنار اقدامات مناسب‌سازی راه‌ها، نسبت به ترمیم و اصلاح حریم جاده‌ها، نصب گاردریل، علائم هشداردهنده، نصب علائم انتظامی و اخطاری و همچنین خط‌کشی مسیرهای ترددی و رنگ آمیزی و لکه‌گیری و رفع چاله اقدام کنند.

وثوقی افزود: در قالب اجرای این طرح اصلاح روشنایی به میزان ۱۷۰ کیلومتر و همچنین دیگر طرح‌های اصلاح و ترمیم جاده‌های مختلف اصلی، فرعی و روستایی به انجام رسیده و در زمستان مشکلاتی را در تردد هموطنان شاهد نباشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: از مجموع راه‌های روستایی استان اردبیل دو هزار و ۷۷۲ کیلومتر آسفالت، یک‌هزار و ۳۵ کیلومتر شوسه و یک‌هزار و ۲۲۰ کیلومتر نیز خاکی است که میانگین برخورداری راه‌های روستایی استان از آسفالت مناسب ۵۵ درصد است.

وثوقی اضافه کرد: این میانگین دو درصد بالاتر از آمار کشوری است و امسال تلاشمان بر این است تا ارتقا وضعیت راه‌های روستایی را با تأمین منابع ملی و استانی شاهد باشیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل بیان کرد: ارزش مجموع راه‌های استان اردبیل ۲۷ هزار میلیارد تومان است که در کنار این ارزش راه‌ها باید موضوع نگهداری و ترمیم و اصلاح جاده‌ها نیز به اندازه چهار درصد ارزش راه‌ها انجام شود که یک‌هزار میلیارد تومان سالانه برای نگهداری راه‌ها منابع نیاز است که این منابع به صورت کامل تأمین و تهیه نمی‌شود.

انتهای پیام/

منبع