رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: نهاد مردمی شوراها در سال‌های اخیر مشارکت فراگیر عمومی را در توسعه و عمران شهرها و روستاها زمینه‌ساز شده است.

جواد انصاری اظهار کرد: تأثیرگذاری شوراها در مسیر توسعه و عمران و آبادانی شهرها و روستاها غیرقابل انکار است و آنچه که در این ساختار به عنوان یک ارزش و جایگاه بی‌بدیل مطرح می‌باشد، حضور منتخبان مردم در فرآیند تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها برای خدمات‌رسانی بهتر به شهر و شهروندان است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از برکات شوراها در بیش از دو دهه اخیر کاهش فاصله بین مردم در بیان و پیگیری مطالبات از سوی مسئولان شهری به ویژه شهرداری‌هاست که به نوعی به گسترش فضای پاسخگویی صریح و سریع به مردم تبدیل شده و در حقیقت از این تریبون مطالبات و خواسته‌های مردم با حفظ امانتداری و پیگیری مستمر مورد توجه و دقت نظر قرار گرفته است.

رئیس شورای شهر اردبیل افزود: هر چند در سال‌های اخیر عده‌ای سعی کردند تا شوراها را در نزد افکار عمومی با برخی بی‌اعتمادی و کاستی در فرآیند ارائه خدمات مؤثر جلوه دهند اما وظیفه خطیر منتخبان مردم در پارلمان محلی تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری درست در راستای عمران و آبادانی شهرها و تقویت مؤلفه نظارت است که خود این امر می‌تواند به افزایش اعتماد عمومی و گسترش رفاه و خدمات اجتماعی منجر شود.

انصاری بیان کرد: در سال‌های اخیر تلاش شورای اسلامی شهر اردبیل بر این بوده تا به دور از نگرش صرف حمایت شورا از شهرداری بلکه به صورت همه جانبه سطح مطالبات، درخواست‌ها و خواسته‌های مردمی در اولویت هدف گذاری شورای شهر قرار گیرد تا ضمن مراقبت از سلامت رفتاری و اداری تصمیم‌گیری‌ها با تکیه بر اعتماد عمومی به شکل واقعی انجام شده تا کارکرد قابل قبولی را از پارلمان محلی شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: در دهه جدید فعالیت شورای شهر انتظار می‌رود با تلاش متخصصان و کارشناسان مسائل اجتماعی، فرهنگی و امور شهری آسیب‌شناسی جدی در حوزه شوراها به انجام رسیده تا با رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت شوراها در دوره جدید مأموریت و مسئولیت خود بتوانند نقش‌آفرینی جدی و اساسی را داشته باشند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر