به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، حجت الاسلام قاسم جعفرزاده پیش از ظهر شنبه در جلسه مشترک با راهیار منطقه‌ای بنیاد هدایت شمالغرب کشور در سخنانی اظهار کرد: ارتقای شبکه امامت برای جامعه پردازی و تمدن سازی در مکان‌هایی به نام مساجد با محوریت روحانیون صورت می‌گیرد. وی بر نقش آفرینی […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، حجت الاسلام قاسم جعفرزاده پیش از ظهر شنبه در جلسه مشترک با راهیار منطقه‌ای بنیاد هدایت شمالغرب کشور در سخنانی اظهار کرد: ارتقای شبکه امامت برای جامعه پردازی و تمدن سازی در مکان‌هایی به نام مساجد با محوریت روحانیون صورت می‌گیرد.

وی بر نقش آفرینی تمدنی مساجد در جامعه تاکید کرد و گفت: برای احیای نقش مساجد در جامعه باید امامان محله در دوره‌های آموزشی مرتبط توانمند شده و سپس غنا بخشی محتوایی و تغییر نگرش نسبت به محوریت بخشی به مساجد به عنوان کانون امور اجتماعی و نیز کنشگری امام مساجد انجام شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل توجه به حوزه بانوان در راستای تقویت فعالیت مساجد را مهم عنوان کرد و گفت: ایجاد کانون در مسجد برای بانوان یا فعال کردن کانون موجود و نیز راهبری و سپردن برخی از امور مساجد به دست بانوان در تقویت فعالیت مساجد و نیز نفوذ این فعالیت‌ها به محیط خانه توسط بانوان بسیار تأثیرگذار بوده و باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام جعفرزاده دریافت نتیجه مطلوب از برنامه‌ها را منوط به مطالعه دقیق و نیازسنجی فرهنگی جامعه عنوان کرد و گفت: اجرای مهرواره های مختلف برای اثرگذاری بیشتر باید قبل از اجرا مور مطالعه دقیق قرار گرفته و با شفافیت کامل به استان‌ها ابلاغ شود در غیر این صورت شبکه تبلیغی و اعتبار فرهنگی سازمان از بین می‌رود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان در پایان تاکید کرد: برای اجرای طرح‌ها و برنامه‌های فرهنگی باید توجیه رؤسای شهرستان‌ها و راهیاران استان‌ها در دستورکار قرار گرفته و در راستای جذب مخاطبین مشوق‌هایی طراحی شود.

انتهای پیام/
منبع خبر: مهر