به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از فلسطین الآن، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی از ادامه حملات وحشیانه ارتش این رژیم به باریکه تحت محاصره غزه تا روزهای آینده خبر داد. نتانیاهو پس از مشورت با مقامات امنیتی رژیم اشغالگر صهیونیستی این خبر را اعلام کرد. این موضع جدید در […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از فلسطین الآن، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی از ادامه حملات وحشیانه ارتش این رژیم به باریکه تحت محاصره غزه تا روزهای آینده خبر داد.

نتانیاهو پس از مشورت با مقامات امنیتی رژیم اشغالگر صهیونیستی این خبر را اعلام کرد.

این موضع جدید در حالی از سوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی مطرح می‌شود که بر اساس گزارش رسانه‌های اراضی اشغالی، اکنون ادامه حملات راکتی و موشکی مقاومت غزه (حماس و جهاد اسلامی) به شهرک‌های صهیونیست نشین اطراف غزه کارد را به استخوان صهیونیست‌های ساکن در این شهرک‌ها رسانده است. آنان در خلال روزهای گذشته با تجمع در میادین اصلی تل آویو و در دست گرفتن پلاکاردهایی از مقامات رژیم اشغالگر قدس خواستند تا به درگیریها در غزه پایان دهند تا شاید از این طریق حملات موشکی بی امان مقاومت به مناطق اشغالی متوقف شود.

پافشاری مقامات رژیم اشغالگر صهیونیستی بر ادامه جنگ (تاکنون) ۸ روزه در حالی است که روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» امروز دوشنبه در گزارش خود به هزینه‌های گزافی که شلیک هر موشک از سوی گنبد آهنین بر روی دست رژیم صهیونیستی می‌گذارد، اشاره کرد.

این روزنامه در گزارش خود نوشت: «هزینه موشک‌هایی که جهت رهگیری موشک‌های فلسطینی از سوی گنبد آهنین شلیک می‌شود، ده‌ها هزار دلار برآورد می‌شود و این در حالی است که موشک‌هایی که از سوی فلسطینی‌ها شلیک می‌شود، هزینه چندانی برای فلسطینی‌ها ندارد».

جروزالم پست اذعان کرد: «هزینه بسیار سنگینی برای رهگیری هر موشک محلی که فلسطینی‌ها شلیک می‌کنند، پرداخت می‌شود. برای هر رهگیری هزینه‌ای بالغ بر ۵۰ تا ۱۰۰ هزار دلار روی دست ما می‌ماند».

این روزنامه در ادامه می‌افزاید: «این در حالی است که یک موشک کوتاه بُرد مقاومت فلسطین ۳۰۰ تا نهایتاً ۸۰۰ دلار هزینه برای آنها دربردارد».

به گفته «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از زمان شروع درگیری‌ها در دهم ماه مه جاری حدود ۱۰۰۰ موشک فلسطینی رهگیری شده است. گفتنی است، فلسطینی‌ها طی این مدت بیش از سه هزار موشک از غزه به اراضی اشغالی شلیک کرده‌اند.

انتهای پیام/

منبع