به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از اسپوتنیک، «ینس استولتنبرگ»، دبیرکل ناتو روز جمعه حملات سایبری به وب‌سایت‌های دولت اوکراین را محکوم کرد و از امضای آتی توافقنامه همکاری امنیت سایبری پیشرفته ناتو و اوکراین خبر داد. «اولگ نیکولنکو»، سخنگوی وزارت امور خارجه اوکراین، پیش از این گفته بود که وب سایت‌های این […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از اسپوتنیک، «ینس استولتنبرگ»، دبیرکل ناتو روز جمعه حملات سایبری به وب‌سایت‌های دولت اوکراین را محکوم کرد و از امضای آتی توافقنامه همکاری امنیت سایبری پیشرفته ناتو و اوکراین خبر داد.

«اولگ نیکولنکو»، سخنگوی وزارت امور خارجه اوکراین، پیش از این گفته بود که وب سایت‌های این وزارتخانه و برخی دیگر از سازمان‌های دولتی به دلیل فعالیت‌های مخرب سایبری از کار افتاده است.

استولتنبرگ گفت: «من به شدت حملات سایبری به دولت اوکراین را محکوم می‌کنم. ناتو سال‌ها با اوکراین همکاری نزدیک داشته است تا به تقویت دفاع سایبری این کشور کمک کند.»

استولتنبرگ افزود: «کارشناسان ناتو در بروکسل در حال تبادل اطلاعات در مورد این حملات سایبری با همکاران اوکراینی خود هستند.»

استولتنبرگ گفت: «در روزهای آینده، ناتو و اوکراین توافقنامه‌ای را در مورد همکاری سایبری از جمله دسترسی اوکراین به پلت فرم اشتراک گذاری اطلاعات بدافزار ناتو امضا خواهند کرد.»

وزارت خارجه لهستان نیز حملات سایبری علیه اوکراین را محکوم کرد. «لوکاس جاسینا»، سخنگوی این وزارتخانه در توییتی نوشت: «ما نگران حمله سایبری گزارش شده به وب سایت‌های دولت اوکراین، از جمله وزارت امور خارجه این کشور هستیم. ما به شدت تمام اقداماتی را که منجر به انتشار اطلاعات نادرست و اختلال در عملکرد نهادهای دولتی می‌شود، محکوم می‌کنیم.»

انتهای پیام/

منبع