به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، عمارت شهرداری اردبیل که به «عمارت بلدیه» نیز معروف بوده یکی از ابنیه‌های زیبا، مستحکم و دیدنی شهر اردبیل است که مسافران و گردشگران داخلی و خارجی را به تماشای خود فرا می‌خواند. کار احداث این عمارت در سال ۱۳۱۴ شمسی در زمان نخستین شهردار […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، عمارت شهرداری اردبیل که به «عمارت بلدیه» نیز معروف بوده یکی از ابنیه‌های زیبا، مستحکم و دیدنی شهر اردبیل است که مسافران و گردشگران داخلی و خارجی را به تماشای خود فرا می‌خواند.

موزه‌ای در دل شهر/ سفری به تاریخ اردبیل در عمارت بلدیه

موزه‌ای در دل شهر/ سفری به تاریخ اردبیل در عمارت بلدیه

کار احداث این عمارت در سال ۱۳۱۴ شمسی در زمان نخستین شهردار رسمی اردبیل، «آقاخان حبیبی» در محدوده زمین «نارین‌قلعه» شروع و در سال ۱۳۱۷ شمسی تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است.

بنای کنونی عمارت شهرداری در ۲ طبقه و یک زیرزمین است. در سال‌های اخیر با همت شهرداری و شورای اسلامی شهر اردبیل در کمتر از یک‌ونیم سال این ساختمان مرمت و به کالبد اصلی خویش بازگشت که در آئین انتخاب موزه‌های برتر از جانب «ایکون» موزه شهرداری اردبیل، برای سومین سال متوالی در محورهای متعدد به عنوان موزه برتر کشور انتخاب و معرفی شده است.

انتهای پیام/
منبع خبر: مهر