به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، رسانه‌های صهیونیستی شامگاه پنج شنبه از موافقت کابینه امنیتی این رژیم با آتش بس در غزه خبر دادند. کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که آتش بس قرار است از ساعت ۲ بامداد جمعه به مورد اجرا گذاشته شود. کابینه رژیم صهیونیستی در بیانیه ای برقراری آتش بس […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، رسانه‌های صهیونیستی شامگاه پنج شنبه از موافقت کابینه امنیتی این رژیم با آتش بس در غزه خبر دادند.

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که آتش بس قرار است از ساعت ۲ بامداد جمعه به مورد اجرا گذاشته شود.

کابینه رژیم صهیونیستی در بیانیه ای برقراری آتش بس با غزه پس از ۱۱ روز درگیری را تایید کرد اما افزود که زمان اجرایی شدن آتش بس هنوز مشخص نشده است.

مشاور رسانه‌ای رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس اعلام کرد که مصر دستیابی به توافق آتش بس به شکل متقابل و همزمان را که از ساعت ۲ بامداد جمعه به وقت محلی قرار است آغاز شود، به آنها اطلاع داده است.

«طاهر النونو» در عین حال گفت که تا زمانی که رژیم اشغالگر به این توافق پایبند باشد، مقاومت فلسطین هم پایبند خواهد بود.

۰۳:۲۵ بایدن: نتانیاهو با آتش بس بین اسرائیل و غزه موافقت کرد

رئیس جمهور آمریکا شامگاه پنج شنبه در سخنانی گفت که بنیامین نتانیاهو به وی اطلاع داده است که آتش بس بین اسرائیل و گروه های فلسطینی ساعاتی دیگر به اجرا درخواهد آمد.

۰۳:۲۰ ادامه درگیری ها قبل از اجرایی شدن آتش بس

منابع خبری بامداد جمعه از ادامه درگیری ها بین رژیم صهیونیستی و گروه های مقاومت فلسطین ساعاتی پیش از اجرایی شدن توافق آتش بس خبر دادند.

در همین راستا، منابع خبری از حملات هوایی رژیم صهیونیستی به غزه خبر دادند.

۰۱:۰۹ مقاومت: حمله موشکی بزرگ را به درخواست میانجیگران تعلیق کردیم

سخنگوی گردان های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) بامداد جمعه در اظهاراتی گفت: ما با تمام شرف و اقتدار و به نیابت از امت وارد نبرد شدیم.

«ابو عبیده» گفت: ما توانستیم به یاری خداوند، دشمن و ارتش آن را که به کشتار کودکان و تخریب منازل مسکونی اقدام می کرد، ذلیل و خوار کنیم.

وی همچنین افزود که مقاومت فلسطین حمله موشکی بزرگ به رژیم صهیونیستی را به درخواست طرف های میانجی به حالت تعلیق درآورده است.

سخنگوی القسام ادامه داد: حمله موشکی بزرگی را که شمال تا جنوب فلسطین اشغالی از حیفا تا مطار رامون را تحت پوشش داشت آماده کرده بودیم اما به درخواست طرف های میانجی در کشورهای عربی پاسخ مثبت دادیم و این حمله موشکی را تعلیق کردیم تا رفتار دشمن را تا ساعت ۲ بامداد زیرنظر داشته باشیم.

ابوعبیده گفت: رهبران رژیم اشغالگر در مقابل امتحانی حقیقی هستند و تصمیم حمله موشکی تا ساعت ۲ بامداد روی میز است.

۰۰:۵۷ دستور السیسی برای اعزام ۲ هیات امنیتی به فلسطین و رژیم صهیونیستی

رسانه های مصری از دستور «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور این کشور برای اعزام ۲ هیات امنیتی به فلسطین و رژیم صهیونیستی به منظور حمایت از آتش بس خبر دادند.

منابع مصری افزودند که این ۲ هیات قرار است تدابیر اجرای آتش بس و توافق پیرامون اقدامات بعدی را دنبال کنند.

۰۰:۳۸ گفتگوی تلفنی بلینکن با وزیر خارجه رژیم صهیونیستی

«آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا از گفتگوی تلفنی با «گابی اشکنازی» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی خبر داد.

به گزارش الجزیره، بلینکن گفت: با همتای اسرائیلی خود صحبت کردم و پیام بایدن مبنی بر انتظار برای آتش بس را تکرار نمودم.

۰۰:۳۵ تداوم حملات صهیونیست‌ها به غزه همزمان با صحبت‌ها درباره آتش بس

همزمان با صحبت‌ها درباره آتش بس بین رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطین، منابع خبری از تداوم حملات هوایی شدید صهیونیست‌ها به نوار غزه خبر دادند.

این خبر تکمیل می‌شود…

تحولات پیشین فلسطین را می‌توانید اینجا مشاهده کنید.

انتهای پیام/

منبع