صدیف بدری در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین بحران‌های پیش روی استان اردبیل، تأمین منابع پایدار آب شرب برای روستاها و مناطق محروم است که در راستای ارتقای کیفیت و کمیت آن به دنبال مدیریت بحران آب استان از منابع فراحوضه‌ای هستیم. وی بیان کرد: اقدامات خوبی در راستای اجرای […]

صدیف بدری در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین بحران‌های پیش روی استان اردبیل، تأمین منابع پایدار آب شرب برای روستاها و مناطق محروم است که در راستای ارتقای کیفیت و کمیت آن به دنبال مدیریت بحران آب استان از منابع فراحوضه‌ای هستیم.

وی بیان کرد: اقدامات خوبی در راستای اجرای پروژه‌های زیرساختی استان انجام یافته و اعتباری در حدود ۴۳۸ میلیارد تومان برای آب روستایی و عشایری و ۱۱۲ میلیارد تومان برای توسعه راه‌های روستایی استان اخذ شده که انتظار می‌رود خروجی‌های مورد انتظار را به دنبال داشته باشد.

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: با هدف تدوین بودجه امسال و نیز مشارکت‌های همه‌جانبه با دستگاه‌های اجرایی استان درصدد هستیم تا به تمامی اهداف خود در این زمینه جامه عمل پوشانده و با توزیع عادلانه بودجه و در نظرگیری شاخص‌های عدم برخورداری و کم‌برخورداری در بین مناطق روستایی استان اقدامات لازم را انجام دهیم.

بدری تصریح کرد: انتظار ما بر این است که بودجه مناطق مختلف استان اردبیل به صورت ملی و استانی احصاء شود تا بتوانیم دقت بیشتری در اجرای برنامه‌های توسعه‌ای داشته و مشکلات موجود در این زمینه را برطرف‌سازی کنیم.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: اخذ ردیف بودجه برای راه‌آهن اردبیل – پارس‌آباد با اصلاح طرح در حال اجراست، به طوری که با اصلاح این طرح، راه‌آهن میانه – اردبیل – پارس آباد، از ۱۷۵ کیلومتر به ۴۲۵ کیلومتر افزایش یافته و پروژه راه‌آهن بستان‌آباد – سراب – اردبیل نیز اصلاح شد.

انتهای پیام/

منبع