به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، سید عبدالله طباطبایی شامگاه دوشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اردبیل اظهار کرد: ما در استان اردبیل ظرفیت‌ها و قابلیت بی نظیری را در توسعه و پیشرفت واحدهای صنعتی داریم اما بخش عظیمی از این واحدها با مشکلات بانکی روبرو هستند. وی بر ضرورت اجرای دقیق […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، سید عبدالله طباطبایی شامگاه دوشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اردبیل اظهار کرد: ما در استان اردبیل ظرفیت‌ها و قابلیت بی نظیری را در توسعه و پیشرفت واحدهای صنعتی داریم اما بخش عظیمی از این واحدها با مشکلات بانکی روبرو هستند.

وی بر ضرورت اجرای دقیق تعهدات بانک و سرمایه گذار را تاکید کرد و افزود: اگر قرار است در مدت ۶ ماه یا یک سال تسهیلات پرداختی بانک‌ها باز پرداخت شود باید سرمایه گذاران و کار آفرینان در موعد مقرر به تعهدات خود عمل کرده تا خدمات و مشوق‌های بیشتری دریافت کنند.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل تصریح کرد: این صحیح نیست که صاحبان واحدهای تولیدی سود تسهیلات را پرداخت و اصل وام و قسط بندی آن را به تأخیر بیاندازند در حالی که اگر این تسهیلات به موقع بازپرداخت شود بانک‌ها امکان پرداخت برای دیگر سرمایه گذاران و تولید کنندگان واقعی را فراهم می‌آورند.

طباطبایی با قدردانی از مدیریت بانک‌های عامل در روان سازی کارها و سهولت امر در حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران گفت: انتظار می‌رود به تناسب سهولت کار در بانک‌ها سرمایه گذاران و کارآفرینان نیز به موقع اقساط خود را پرداخت کنند تا از مصادره و یا جریمه واحد تولیدی جلوگیری شده و تعداد واحدهای راکد و بدهکار به حداقل برسد.

وی با بیان اینکه انتظار می‌رود اصل تعهد بانک و سرمایه گذار به دقت مورد توجه قرار گیرد گفت: در ستاد تسهیل اصل بر این است که مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها حاضر شده و با سعه صدر در صدد حل مشکلات موانع برآیند.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل بیان کرد: باید موانع قانونی و سنگ اندازی های مالی مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها برطرف شده و به صورت عملی تمام مصوبات ستاد تسهیل توسط مدیران دستگاه اجرایی اجرا شود.

حسین پیرمؤذن، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن کشاورزی اردبیل نیز در ادامه این جلسه گفت: استان اردبیل تنها استانی است که مصوبه‌های شورای پول و اعتبار در آن مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

وی افزود: انتظار می‌رود اصل قانون و مصوبه شورای پول و اعتبار به دقت مورد توجه قرار گیرد تا در مدت یک سال امکان باز پرداخت منابع از سوی سرمایه گذاران فراهم آید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، در این جلسه مشکل چندین واحد تولیدی در استان اردبیل مطرح و استاندار اردبیل و مدیران دستگاه‌های اجرایی قول مساعد در حل مشکلات دادند.

انتهای پیام/

منبع