در مراسمی با قدردانی از سبحانعلی فروزنده، سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل، حجت الاسلام وحید مهدوی راد، به عنوان معاون جدید معرفی شد.

به گزارش آذرمغان، ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری استان در این مراسم با تبریک حلول ماه مبارک رمضان به تشریح اهمیت پیشگیری از وقوع جرم پرداخت و اظهار کرد: یکی از مهمترین راهکارهای کاهش ورودی پرونده‌ها به محاکم اتخاذ و اجرای مستمر و دقیق برنامه‌های مقابله با وقوع جرم می‌باشد.

وی در ادامه با اشاره به راهکارهای پیشگیری از وقوع جرم یکی از مهمترین عوامل اصلی پیشگیری را افزایش اطلاعات و آگاهی‌های حقوقی مردم دانست و افزود: مسلماً ارتقای دانش حقوقی آحاد مردم و به تبع آن توجه به مفاد قانونی در تنظیم قراردادهای مالی و مراودات اجتماعی در پیشگیری از وقوع جرم و کاهش ورودی پرونده‌ها به محاکم مؤثر خواهد بود.

وی اقدام و حرکت بر اساس سند تحولی قضائی از جمله اتخاذ تدابیر لازم برای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و استفاده از ظرفیت قانونی در کیفر خواست شفاهی را از دیگر موضوعات مورد توجه عنوان نمود.

رئیس کل دادگستری استان همچنین ضمن تاکید بر ارتباط با جامعه نخبگان و تعامل با سازمان‌ها، دستگاه‌ها و مجموعه انتظامی برای پیشبرد اهداف ترسیم شده بر لزوم توجه بر موضوعات و مسائل شورای حفظ حقوق بیت المال، حمایت از سرمایه گذاری، تقویت دسترسی به سامانه سجام و توجه به مسائل حقوقی زنان و کودکان تاکید نمود.

سپس حجت الاسلام و المسلمین مهدوی راد به تشریح برنامه‌های آتی خود در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم پرداخت. لازم به ذکر است حجت الاسلام و المسلمین مهدوی راد هم اکنون رئیس دادگاه انقلاب مرکز استان بوده و از سوابق قضائی ایشان می‌توان به ریاست دادگستری گرمی و حوزه قضائی بخش جعفر آباد اشاره کرد.

در این مراسم سبحانعلی فروزنده نیز گزارشی از اقدامات و عملکرد معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان پرداخت.

طی مراسمی با حضور رئیس کل دادگستری استان با قدردانی از سبحانعلی فروزنده سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، حجت الاسلام و المسلمین وحید مهدوی راد بعنوان معاون جدید اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان معرفی شد.

انتهای پیام/