به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اکبر بهنام‌جو عصر پنجشنبه در جریان بازدید از دریاچه گیلارلو و این منطقه گردشگری اظهار کرد: با اجرای این پروژه گرمی به قطب گردشگری در شمال استان تبدیل شده و احیای سایر زیرساخت‌ها در این شهرستان مورد توجه قرار می‌گیرد. وی تصریح کرد: گیلارلو منطقه‌ای زیبا با جاذبه‌های فراوان […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اکبر بهنام‌جو عصر پنجشنبه در جریان بازدید از دریاچه گیلارلو و این منطقه گردشگری اظهار کرد: با اجرای این پروژه گرمی به قطب گردشگری در شمال استان تبدیل شده و احیای سایر زیرساخت‌ها در این شهرستان مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: گیلارلو منطقه‌ای زیبا با جاذبه‌های فراوان در حوزه گردشگری سلامت است که اهالی در این منطقه می‌توانند تفریحات سالم خود را انجام داده و از زیبایی‌های آن لذت ببرند.

استاندار اردبیل به تلاش اداره کل راه و شهرسازی استان برای آسفالت رینگ اصلی این دریاچه اشاره کرد و گفت: با تأمین ۲۰ میلیارد تومان اعتبار زیرسازی و آسفالت این مسیر در حال انجام است که تا پایان فصل کاری تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

بهنام‌جو افزود: با فراهم کردن سایر زیرساخت‌ها با مشارکت بخش خصوصی و همچنین همراهی بنیاد علوی امیدواریم پروژه گردشگری گیلارلو به نقطه تحول این منطقه تبدیل شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: بیش از هشت میلیارد تومان اعتبار توسط بنیاد علوی در این منطقه هزینه خواهد شد که مقرر شد برای اجرای پروژه‌های نیمه‌تمام و یا راکد مانده از این ظرفیت اعتباری استفاده شود.

بهنام‌جو اضافه کرد: در کنار اجرای این پروژه گردشگری، در شهرستان گرمی طرح‌های توسعه بزرگراهی به همت راه و شهرسازی استان در حال انجام است که محور ورودی این شهرستان به طول پنج کیلومتر و همچنین ارتقا محور گرمی به سمت رضی و امیرکندی نیز در حال اجراست که با تلاش پیمانکاران در کمترین زمان شاهد تکمیل و بهره‌برداری از این زیرساخت‌ها خواهیم بود.

استاندار اردبیل بیان کرد: در شهرستان گرمی در کنار ایجاد این زیرساخت‌ها سعی بر این است تا توسعه صنایع به شکل زیربنایی با همکاری بخش خصوصی در اولویت قرار گیرد که این شهرستان را باید به قطب تولید شیرآلات بهداشتی تعبیر کرد که به معنای واقعی تحولی جدی در اشتغال و ایجاد فرصت‌های توسعه‌ای به وجود آورده است.

انتهای پیام/

منبع