به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از الجزیره، «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن سخنرانی در کنفرانسی در دوحه قطر با اشاره به تازه‌ترین تحولات مربوط به مذاکرات هسته‌ای ایران در وین گفت: مذاکرات وین به خوبی پیش می‌رود و ما به بازگشت به توافق هسته‌ای (برجام) بسیار نزدیک هستیم. اظهارات […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از الجزیره، «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن سخنرانی در کنفرانسی در دوحه قطر با اشاره به تازه‌ترین تحولات مربوط به مذاکرات هسته‌ای ایران در وین گفت: مذاکرات وین به خوبی پیش می‌رود و ما به بازگشت به توافق هسته‌ای (برجام) بسیار نزدیک هستیم.

اظهارات بورل درباره نزدیک بودن توافق در مذاکرات وین در حالی مطرح می‌شود که «انریکه مو را» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده هیأت این اتحادیه در مذاکرات وین از سفر امروز خود به تهران خبر داده است. بر اساس تفاهم صورت گرفته، «انریکه مورا» قرار است امشب ششم فروردین ماه ۱۴۰۱ وارد تهران شود و فردا یکشنبه با علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه و مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت و گو کند.

برخی منابع خبری نیز گزارش دادند که «مورا» بعد از سفر به تهران، به واشنگتن می‌رود تا برای نهایی‌کردن این گفتگوها تلاش کند.

انتهای پیام/

منبع