به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، هفته پنجم مسابقات لیگ برتر طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه برگزار شد و طی آن از جمع تیم‌های بالای جدول، این فقط پرسپولیس بود که توانست سه امتیاز به دست بیاورد و سایر مدعیان، متوقف شدند. تیم پرسپولیس که میهمان هوادار تهران بود، پرگل‌ترین بازی هفته را رقم […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، هفته پنجم مسابقات لیگ برتر طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه برگزار شد و طی آن از جمع تیم‌های بالای جدول، این فقط پرسپولیس بود که توانست سه امتیاز به دست بیاورد و سایر مدعیان، متوقف شدند.

تیم پرسپولیس که میهمان هوادار تهران بود، پرگل‌ترین بازی هفته را رقم زد و با نتیجه ۳ بر ۱ به پیروزی رسید. شاگردان یحیی گل محمدی با این برد ۱۱ امتیازی شدند و جایگاه خود را در صدر جدول محکم‌تر کردند.

استقلال دیگر تیم مدعی در دیدار با پیکان راه به جایی نبرد و به نتیجه تساوی بدون گل رسید. استقلالی‌ها که شاید تصور می‌کردند بعد از تساوی هفته گذشته برابر نفت مسجد سلیمان می‌توانند به روند پیروزی بازگردند، با بازی منجسم و بسته تیم پیکان شوکه شدند و هرچه زدند به در بسته خورد. پیکان حتی در دقایق پایانی می‌توانست گل برتری را به استقلال بزند اما در نهایت آبی‌ها با کسب یک امتیاز زمین را ترک کردند. این مسئله با واکنش تند هواداران مواجه شد و آنها علیه بازیکنان شعار دادند که این موضوع نخستین شوک جدی به ریکاردو ساپینتو و آبی پوشان بود. 

تیم سپاهان هم که شروع طوفانی در لیگ داشت، سومین هفته بدون برد خود را پشت سر گذاشت. سپاهان این هفته در دربی اصفهان به مصاف ذوب آهن رفت و در حالی که از میزبان خود پیش افتاده بود، بازی را با نتیجه تساوی عوض کرد.

نتایج هفته پنجم لیگ برتر و جدول رده بندی این رقابت‌ها به شرح زیر است:

* نساجی مازندران ۲ – مس کرمان صفر
گل‌ها: امیرمهدی جانملکی (۷۱) و کریم اسلامی (۸۸)

* آلومینیوم اراک صفر – تراکتور تبریز ۲
گل‌ها: محمد عباس زاده (۳) و رضا اسدی (۹۳)

* هوادار تهران یک – پرسپولیس ۳
گل‌ها: یورگن لوکادیا (۱۳) و سعید صادقی (۳۶ و ۶۲) برای پرسپولیس؛ داریوش شجاعیان (پنالتی – ۸۲)

* ذوب آهن یک – سپاهان یک
گل‌ها: شهریار مغانلو (۲۳) برای سپاهان و آرمان قاسمی (پنالتی – ۳۲) برای ذوب آهن

* گل گهر سیرجان یک – ملوان بندر انزلی صفر
گل: (گل به خودی – مجید عیدی – ۸۵)

* صنعت نفت آبادان یک – نفت مسجد سلیمان ۲
گل‌ها: مهدی ممی زاده (۱۹) برای نفت آبادان و رضا دهقانی (۶۵) و پیمان رنجبری (پنالتی – ۷۶)

* فولاد صفر – مس رفسنجان صفر

* استقلال صفر – پیکان صفر

جدول رده بندی لیگ بیست و دوم تا پایان هفته پنجم

مدعیان پرسپولیس را غافلگیر کردند/ اولین شوک به استقلال وارد شد!

انتهای پیام/

منبع