به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، هشام شرف وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن به المیادین گفت: محاصره یمن باید که تمام شود. با وجود سلطه عربستان بر تصمیمات، روند صلح راه به جایی نخواهد برد. شرف تاکید کرد: نباید جهان فریب سعودی را بخورد که آنچه در یمن رخ می‌دهد، یک جنگ داخلی است. […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، هشام شرف وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن به المیادین گفت: محاصره یمن باید که تمام شود. با وجود سلطه عربستان بر تصمیمات، روند صلح راه به جایی نخواهد برد.

شرف تاکید کرد: نباید جهان فریب سعودی را بخورد که آنچه در یمن رخ می‌دهد، یک جنگ داخلی است.

وی با بیان اینکه مسئولان یمنی در دیدار با فرستاده سازمان ملل بر کاهش محاصره به عنوان مقدمه‌ای بر رفع کامل آن، تأکید کرده‌اند، تصریح کرد: از آتش‌بس استقبال کردیم، ولی خواستار اجرای عملی آن هستیم، نه صرفا اظهارنظر.

وزیر خارجه یمن خاطر نشان کرد: ما در صنعاء، تحت محاصره هستیم و آسیب دیده‌ایم.

پیش از این هم عبدالملک العجری عضو هیئت مذاکره کننده ملی دولت نجات یمن ضمن مخالفت با صلح پوشالی در یمن، تصریح کرد: ما با صلح به عنوان یک شوخی برخورد نمی‌کنیم. موضع ما همواره با برداشتن گام واقعی به سوی صلح است.

این عضو هیئت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن تاکید کرد: در حال حاضر محک واقعی برای صلح، برآورده شدن موضوعات انسان دوستانه‌ای است که مطرح می‌شود خواه در زمینه اقدامات مربوط به رفع محدودیت‌ها بر فرودگاه و بندر یا موضوعات مربوط به حقوق بشر و مسائل مهم است.

گفتنی است که عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه یمن به عنوان فقیرترین کشور جهان عرب آغاز کرد.

برخلاف انتظار سعودی‌ها، حملات آنها به سپر محکم مقاومت ملت یمن برخورد کرد و بعد از هفت سال پایداری و حملات دردناک پی در پی یمنی‌ها در عمق خاک عربستان بویژه حمله‌های مکرر به تاسیسات شرکت غول پیکر نفتی آرامکو، ریاض مجبور شد به امید خارج شدن از باتلاق جنگ در یمن با برقراری آتش بس در این کشور طی ماه مبارک رمضان موافقت کند. هر چند گزارش‌های رسیده از نقض مکرر آتش بس توسط سعودی‌ها حکایت دارد.

انتهای پیام/

منبع