به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، حجت‌الاسلام حسین کثیرلو شامگاه سه‌شنبه در نشست با مسئولان ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نهاد ریاست جمهوری در اردبیل اظهار کرد: مبارزه با قاچاق کالا یکی از اولویت‌های اصلی قوه قضائیه است. وی تصریح کرد: دستگاه قضائی استان بر همین مبنا و در تعامل، همکاری و […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، حجت‌الاسلام حسین کثیرلو شامگاه سه‌شنبه در نشست با مسئولان ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نهاد ریاست جمهوری در اردبیل اظهار کرد: مبارزه با قاچاق کالا یکی از اولویت‌های اصلی قوه قضائیه است.

وی تصریح کرد: دستگاه قضائی استان بر همین مبنا و در تعامل، همکاری و هماهنگی با سایر دستگاه‌های اجرایی همواره تمام ظرفیت خود برای مقابله قاچاق کالا و ارز به کار می‌بندد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: با توجه به اینکه قاچاق کالا یکی از معضلات اساسی در مسیر رونق تولید و اشتغال است، ما تمام همت خود را در دستگاه قضا به کار بسته‌ایم تا مقابل این اقدام گرفته شده و زمینه تولید و اشتغال بومی و ملی در استان و کشور فراهم شود.

حجت‌الاسلام کثیرلو افزود: مبارزه جدی و قاطعانه با قاچاق کالا از جمله مبارزه با دانه درشت‌ها، بهترین راهکار برای حمایت از تولید داخلی است و این امر به جد در استان پیگیری می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: با توجه به مسائل و مشکلات موجود در سازمان اموال تملیکی به ویژه در بحث ورود و خروج اموال، لزوم استفاده از سیستم‌های الکترونیکی در سازمان اموال تملیکی ضروری به نظر می‌رسد.

در این نشست نماینده ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نهاد ریاست جمهوری نیز با قدردانی از اقدامات انجام گرفته در استان در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز اضافه کرد: با توجه به اینکه استان اردبیل یک استان مرزی است، همواره مورد توجه قاچاقچیان بوده است.

وی بیان کرد: در این میان برخوردهای قاطع صورت گرفته با متخلفان از سوی دستگاه قضائی که با هماهنگی مردم و مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان انجام شده، سبب شده است تا سودجویان و متخلفان در رسیدن به اهداف خود ناکام بمانند.

نماینده ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: با توجه به سیاست کلان کشور و تأکید رؤسای ۳ قوه مبنی بر تعیین تکلیف اموال تملیکی، اقدامات فوری برای سازماندهی به این‌گونه اموال از جمله آگهی مزایده و اطلاع‌رسانی آن به عموم مردم و نیز ثبت و ضبط دقیق آن با سیستم‌های الکترونیکی زیر نظر کارگروه نظارت به جد دنبال می‌شود.

انتهای پیام/

منبع