به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از فاکس نیوز، «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد خطر درگیری بین المللی با مشارکت قدرت های بزرگ در حال افزایش است. میلی در سخنرانی خود در مراسم دانش آموختگان آکادمی نظامی «وست پوینت» (West Point)، ضمن اشاره به این مسئله از آنها خواست […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از فاکس نیوز، «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد خطر درگیری بین المللی با مشارکت قدرت های بزرگ در حال افزایش است.

میلی در سخنرانی خود در مراسم دانش آموختگان آکادمی نظامی «وست پوینت» (West Point)، ضمن اشاره به این مسئله از آنها خواست تا خود برای چنین تحولاتی آماده کنند.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در این باره گفت: دنیایی که شما در آن فارغ التحصیل می شوید، پتانسیل بروز درگیری های بین المللی بزرگ را با قدرت های بزرگ دارد و احتمال این مسئله در حال افزایش است، نه کاهش.

وی همچنین در این سخنان از روسیه و چین به عنوان قدرت های جهانی مد نظر در به زعم وی درگیری های بین المللی یاد کرد و گفت: اکنون با دو قدرت جهانی روسیه و چین روبرو هستیم که هر کدام از توان نظامی قابل توجهی برخوردارند و در تغییر قوانین فعلی بر اساس نظم، جدی هستند.

ادعای میلی مبنی بر قوانین بین المللی مبتنی بر نظم آمریکایی در حالی است که مقامات بسیاری از کشورهای دنیا از جمله دو کشور یاد شده بارها براین مسئله که دیگر جهان تک قطبی وجود ندارد، تاکید کرده اند.

میلی پیشتر نیز گفته بود که آمریکا باید طرز فکر خود را تغییر داده و در فناوری مرتبط با تسلیحات فعال باشد.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در این باره ادامه داده بود: ۲۵ سال آینده مانند سال های قبل نخواهد بود. همچنین، چالش های پیش روی ما نیز مانند گذشته نخواهند بود. ما باید برای جنگ های آینده آماده باشیم و صلح را با قدرت ارتش خود حفظ کنیم!

وی در این ارتباط اضافه کرد: ایالات متحده با چالش های بزرگی در اروپا، آسیا و خاورمیانه از جمله حمله روسیه به اوکراین مواجه است. باید طبیعت جهان جدید را درک کنیم. روش‌ های ما در جنگ‌ها در آینده باید تغییر کند.

این ژنرال آمریکایی در پایان نیز گفته بود: نبردهای آینده در یک مکان نیستند، بلکه پیچیده خواهند بود. ما شاهد جنگ‌ هایی میان برخی از نژادها خواهیم بود و برخی از کشورها می‌خواهند تاریخ به گذشته بازگردد.

انتهای پیام/

منبع