به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، عبدالکریم جمیری ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با افزایش شمار مبتلایان و بستری‌های کرونایی شاهد افزایش تعداد فوتی‌های کرونایی در استان بوشهر هستیم. وی با تسلیت به خانواده‌هایی که در این روزها عزیزان خود را به خاطر کرونا از دست داده‌اند ادامه داد: مجموعه کادر درمان، پرستاران، […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، عبدالکریم جمیری ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با افزایش شمار مبتلایان و بستری‌های کرونایی شاهد افزایش تعداد فوتی‌های کرونایی در استان بوشهر هستیم.

وی با تسلیت به خانواده‌هایی که در این روزها عزیزان خود را به خاطر کرونا از دست داده‌اند ادامه داد: مجموعه کادر درمان، پرستاران، پزشکان متخصصان و… در حال جهاد و خدمت شبانه‌روزی به مردم هستند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دو مسئله اساسی در زمینه مبارزه با کرونا پیشگیری و درمان است که در صورت سهل انگاری در هر حوزه حجم آسیب‌ها به شدت بالا می‌رود.

وی با اشاره به اینکه مسئولان در حوزه پیشگیری از شیوع کرونا باید بیشترین دقت را داشته باشند، اضافه کرد: مردم نیز با رعایت پروتکل‌ها و خودداری از رفت و آمدهای غیر ضروری، همراهی و همکاری کنند تا از شیوع بیشتر بیماری جلوگیری شود.

تجربه موفق تعطیلی‌ها

جمیری با اشاره به لزوم تعطیلی موقت برخی کسب و کارها و ادارات اذعان کرد: ما تجربه موفق تعطیلی برخی کسب و کارها و کنترل بیماری در ماه‌های گذشته را داریم، متأسفانه در کنار این موفقیت، به دلیل عدم همکاری دولت، کسبه و بازاریان دچار ضرر و زیان شدند و حمایت جدی نیز از آنها صورت نگرفت.

وی در خصوص پیگیری‌هایی که برای احقاق حقوق صاحبان مشاغل آسیب دیده بر اثر کرونا انجام شده گفت: بنده بارها از طریق مسئولین و مدیران استانی و ملی مربوطه این موضوع را پیگیری کردم ولی متأسفانه علیرغم وعده‌های داده شده حمایت قوی برای همراهی کسبه صورت نگرفت.

وی افزود: به اعتقاد بنده امروز هم باید ستاد ملی کرونا برای جلوگیری از انتشار ویروس برخی از مشاغل را تعطیل کند ولی پیش از آن برای حمایت از کسبه محترم و جلوگیری از ضرر و زیان آنها برنامه ریزی جدی انجام شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: معتقدم که ستاد مبارزه با کرونا در استان باید اختیار داشته باشد و به صورت مستقل در این زمینه‌ها برنامه ریزی و تصمیم گیری کند.

بوشهر استانی ثروتمند و محروم است

جمیری عدم نظارت دقیق بر تعطیلی‌ها، مراعات نکردن پروتکل‌های بهداشتی و انجام سفرهای غیرضروری را از عوامل گسترش بیماری عنوان کرد و اظهار داشت: به مسؤلین مربوطه گوشزد کرده بودم که اگر در پیشگیری موفق نباشیم حتماً در امر درمان ناتوان‌تر خواهیم بود و این به میزان ظرفیتی بر می‌گردد که در حوزه درمان در استان بوشهر داریم.

وی ادامه داد: متأسفانه با توجه به همه داشته‌هایمان، در سطح کشور جز آخرین استان‌هایی هستیم که کمترین برخورداری را در حوزه درمان داریم.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی اولویت اول خود را پیگیری برای توسعه و بهبود امکانات درمانی در استان عنوان کرد و افزود: برای تکمیل بیمارستان شهدای هسته‌ای جلسات متعددی با وزیر و معاون وزیر بهداشت داشته‌ایم که با همکاری دستگاه‌های اجرایی و تلاش‌های استاندار محترم بخشی از بیمارستان افتتاح و با تجهیزات مناسب به کمک بیمارستان خلیج فارس بوشهر آمد.

وی گفت: البته انتظار ما این بود که با تلاش بیشتر مدیران و حمایت دولت شاهد بهره برداری از تمام ظرفیت این بیمارستان باشیم که متأسفانه تنها بخشی از آن تجهیز و راه اندازی شد.

همه ظرفیت‌ها پای کار باشد

جمیری با اشاره به دیگر ظرفیت‌های درمانی شهر بوشهر برای درمان بیماران کرونایی گفت: بیمارستان‌های پایگاه هوایی و دریایی ارتش و بیمارستان سلمان فارسی تأمین اجتماعی در برخی مواقع به سختی برای کمک به بیماران گرفتار به میدان می‌آمدند که با پیگیری‌هایی که انجام شد همگی به نوعی گر چه دیر اما پای کار آمدند و کمک می‌کنند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای استفاده بهتر از ظرفیت بیمارستان پایگاه هوایی بوشهر گفت: با امیر هادیان معاون محترم هماهنگ کننده نیروی هوایی مذاکراتی داشته‌ایم و در سفر اخیرشان به بوشهر قرار شد ظرفیت بیمارستان پایگاه هوایی و ظرفیت‌های درمانی نیروی هوایی را در اختیار بخش درمان استان قرار دهند.

وی اظهار داشت: برای تسریع در کمک رسانی‌ها با دکتر جان بابایی معاون وزیر بهداشت صحبت کردم و قرار شد در سفر اخیرشان به استان به صورت میدانی وضعیت را بررسی کنند و برای بهبود وضعیت کنونی دستورات لازم را انجام بدهند.

جمیری در خصوص پیگیری مستمر و روزانه خود از وضعیت بیمارستان‌های استان گفت: روزانه چندین بار با مسؤلین بیمارستان‌های مختلف و مدیران اجرایی استان تماس دارم که آنچه را بنده قادر به پیگیری هستم دنبال کنم و باری از روی دوش مسئولین حوزه درمان برداشته شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وضعیت استان ما بسیار نگران کننده است خاطرنشان کرد: مسئولین استانی و ملی باید با جدیت بیشتری به کمک مردم بیایند و نگذارند در این شرایط بسیار نگران کننده مردم ما بیشتر از این آسیب ببینند.

انتهای پیام/

منبع