حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، ضمن تبریک عید سعید قربان روز بندگی و عبودیت، این روز بزرگ را مظهر اطاعت محض از فرامین الهی عنوان کرد و افزود: عید سعید قربان، یادآور یک امتحان بزرگ است که حضرت ابراهیم علیه السلام با سربلندی از آن بیرون آمد. وی گفت: عید […]

حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، ضمن تبریک عید سعید قربان روز بندگی و عبودیت، این روز بزرگ را مظهر اطاعت محض از فرامین الهی عنوان کرد و افزود: عید سعید قربان، یادآور یک امتحان بزرگ است که حضرت ابراهیم علیه السلام با سربلندی از آن بیرون آمد.

وی گفت: عید قربان یکی از اعیاد بزرگ اسلامی نمایان گر زیباترین نمونه تعبّد انسان در برابر خداوند متعال بوده و طبق سفارشات ائمه معصومین، مسلمانان هر سال عید قربان را جشن می‌گیرند تا این اصول و ارزش‌های الهی را همواره مدّنظر داشته و برای تبعیّت از دستورات خداوند و کسب رضایت الهی آماده هرگونه ایثار و فداکاری باشند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل عنوان کرد: از جمله آموزه‌های اسلام برای تکامل و رشد انسان‌ها، ایثار از جان و مال در راه خداوند یگانه است؛ به این معنا که انسان، همه دارایی‌ها و امکاناتش را امانتی الهی بداند که باید در طریق بندگی نثار کند.

حجت الاسلام جعفرزاده، در ادامه به آغاز دهه ولایت و امامت اشاره و ولایت را رکن اساسی برای پایداری حکومت اسلامی عنوان کرد و افزود: ولایت فقیه، در طول ولایت خدا و ولایت معصومین علیهم السلام است و بنابر ادله شرعیه، ولی فقیه نیز چون معصومین (ع)، وظیفه اجرای احکام و برقراری نظام عادلانه اسلام را دارد و اختیاراتش، بسان اختیارات امامان معصوم (ع) است، در نتیجه ولایت او چون ولایت ائمه، ولایتی است الهی که مورد تأیید خداوند متعال است لذا حکومتی که به واسطه او اداره می‌شود نیز الهی است.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل به اهمیت حج در اسلام اشاره کرد و افزود: حج یکی از بزرگترین و ارزنده ترین مکتب آموزنده و اجتماعی، انسان است، که در ساختن فرد و جامعه اسلامی، نقشی مؤثر و انکار ناپذیر داشته و عامل هماهنگ کننده است که می‌بایست به تمام مسلمانان از هر تیره و طبقه که هستند، خط و جهت فکری بدهد. در حقیقت، خداوند کعبه را عامل برپایی و بقا و قیام مردم معرفی کرده و آن‌را قبله آنان و پرچم اسلام قرار داده است.

حجت‌الاسلام جعفرزاده در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت دستگیری و حمایت از مستضعفین در روز عید قربان اشاره کرد و افزود: طبق دستورات دینی، گره‏‌گشایی و رفع نیاز از نیازمندان باید تبدیل به یک ارزش و یک فرهنگ عمومی شود که همه سعی در برآوردن حاجات مردم باشیم در عید قربان هم در توزیع گوشت قربانی، بایستی نیازمندان و فقرا در اولویت باشد.

انتهای پیام/

منبع