به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از بغداد الیوم، یک منبع امنیتی روز شنبه از بازداشت عامل حمله به فرودگاه بین المللی بغداد خبر داد. بر اساس این گزارش، این منبع امنیتی اعلام کرد که دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی عراق موفق شدند فردی با نام اکرم القیسی عامل حمله به فرودگاه بغداد را […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از بغداد الیوم، یک منبع امنیتی روز شنبه از بازداشت عامل حمله به فرودگاه بین المللی بغداد خبر داد.

بر اساس این گزارش، این منبع امنیتی اعلام کرد که دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی عراق موفق شدند فردی با نام اکرم القیسی عامل حمله به فرودگاه بغداد را در نزدیکی منطقه الدوز بازداشت نمایند.

این منبع افزود که فرد بازداشت شده به منظور شناسایی دیگر همدستانش و گروهی که پشت این حمله بوده است هم اکنون از سوی دستگاه‌های اطلاعاتی تحت بازجویی و تحقیق دارد.

از سوی دیگر احمد الموسوی یک عضو فراکسیون پارلمانی الفتح بازداشت عامل حمله به فرودگاه بغداد را تأیید کرد.

الموسوی در پیامی توئیتری نوشت: فردی با نام اکرم محمود القیسی در محور الدوز بازداشت شده و به ارتکاب بمباران فرودگاه بغداد به دستور طرف‌هایی که در خدمت منافع آمریکا هستند، اعتراف کرده است.

وی افزود: دستوراتی از مقامات بالا برای کتمان این موضوع وجود دارد که نشانگر میزان دخالت‌های خارجی در بحران سیاسی و دامن زدن به آتش فتنه و تفرقه بین اقشار یک میهن یکپارچه است.

گفتنی است که فرودگاه بین المللی بغداد روز جمعه هدف شلیک ۶ راکت قرار گرفت که طی آن دو هواپیمای مسافربری عراقی آسیب دید.

انتهای پیام/

منبع