سید حامد عاملی در گفت‌و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: ظرفیت گاز استان اردبیل در بهره‌مندی خانوارهای شهری و روستایی و بخش صنایع به بیش از ۲۵ میلیون متر مکعب میرسد که این نشان از افزایش ۲ برابری ظرفیت گازرسانی به استان اردبیل دارد. وی تصریح کرد: تلاش ما بر این است […]

سید حامد عاملی در گفت‌و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: ظرفیت گاز استان اردبیل در بهره‌مندی خانوارهای شهری و روستایی و بخش صنایع به بیش از ۲۵ میلیون متر مکعب میرسد که این نشان از افزایش ۲ برابری ظرفیت گازرسانی به استان اردبیل دارد.

وی تصریح کرد: تلاش ما بر این است تا با اجرای خط انتقال جدید گازرسانی به استان اردبیل واحدهای صنعتی و تولیدی در شمال استان از منابع پایدار گاز بهره‌مند شوند که در این زمینه همکاری و مساعدت شرکت ملی گاز ایران را شاهد هستیم.

استاندار اردبیل گفت: به همراه نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نشستی را با مسئولان شرکت ملی گاز ایران برگزار کردیم که قرار شد افزایش بیش از ۲ برابری ظرفیت گازرسانی به استان اردبیل به انجام برسد.

عاملی افزود: بر اساس این مصوبه ظرفیت ۱۱ میلیون متر مکعب فعلی گاز استان اردبیل به ۱۴ میلیون متر مکعب افزایش یافته و در آینده‌ای نزدیک این ظرفیت تا ۲۵ میلیون متر مکعب ارتقا خواهد یافت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: سعی ما بر این است تا در کنار بهره‌مندی ساکنان شهرها و روستاهای استان از نعمت گاز، واحدهای صنعتی و تولیدی به ویژه مجتمع‌های گلخانه‌ای شمال استان از این نعمت بهره‌مند شده و در تولید محصول از بابت تأمین منابع انرژی با مشکلی روبه‌رو نشوند.

استاندار اردبیل اضافه کرد: امیدواریم به سرعت عملیات خط انتقال گاز جدید به استان اردبیل اجرایی شده و روند پایداری را در تأمین منابع گاز به استان اردبیل در انتهایی ترین مسیر گازرسانی کشور را شاهد باشیم.

انتهای پیام/

منبع