رامین صادقی در گفت‌و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: این کاهش تولید به دلیل اعمال مدیریت شبکه برق و قطعی برق کارخانه سیمان در دو هفته اخیر بوده که مشکلاتی را در تولید و عرضه محصول سیمان به وجود آورده است. وی تصریح کرد: هر چند کارخانه سیمان هم اکنون با دو […]

رامین صادقی در گفت‌و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: این کاهش تولید به دلیل اعمال مدیریت شبکه برق و قطعی برق کارخانه سیمان در دو هفته اخیر بوده که مشکلاتی را در تولید و عرضه محصول سیمان به وجود آورده است.

وی تصریح کرد: هر چند کارخانه سیمان هم اکنون با دو سوم ظرفیت خود فعالیت کرده و تولید روزانه دو هزار تن محصول را انجام می‌دهد اما تلاش بر این است تا با توجه به فصل کاری و نیاز پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به سیمان تولید این کارخانه را به ظرفیت سابق بازگردانیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: بر اساس ظرفیت اسمی کارخانه و پروانه بهره‌برداری توان تولید کارخانه سیمان نمین بیش از سه هزار و ۵۰۰ تن در روز است که با اعمال برخی محدودیت‌ها در شبکه برق این میزان تولید کاهش و تعدیل شده است.

صادقی افزود: در هفته آینده قرار است با تعطیلی کوره به دلیل کمبود منابع برق، تولید این کارخانه از طریق سیستم آسیابان انجام شده و روزانه تولید سیمان در این کارخانه به سه هزار و ۵۰۰ تن برسد تا در عرضه آن مشکلی به وجود نیاید.

وی به افزایش قیمت سیمان در روزهای اخیر به دلیل کمبود تولید و عرضه آن به پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه فصل کاری را در استان اردبیل سپری می‌کنیم و اکثر واحدهای عمرانی مشغول فعالیت هستند، قرار شد تا بازگشت کارخانه سیمان به ظرفیت تولید اولیه صادرات سیمان به استان‌های همسایه به ویژه گیلان ممنوع شده و صنایع سیمان‌بر نیز با مجوزهای لازم تأمین سیمان را انجام دهند.

صادقی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: همکاران ما در واحد نظارت و کنترل تلاش خواهد کرد تا با بازدیدهای مکرر از پروژه‌های عمرانی مهم و سیمان‌بر نیاز آنها را به صورت دقیق مورد پایش قرار داده تا به اندازه کافی سیمان آنها تأمین و از ذخیره سیمان و دلالی در این پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان جلوگیری شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اضافه کرد: تمام تلاشمان بر این است تا آرامش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان سیمان را در استان اردبیل دوباره بازگردانده و ظرفیت تولید را به تناسب نیاز پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان ارتقا دهیم.

انتهای پیام/

منبع