میرغنی نظری در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: براساس این طرح که در کمیسیون های تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد امیدواریم قبل از لایحه بودجه سال آینده این طرح نهایی شده و همه کارکنان از یک شرایط یکسان در پرداخت حق و حقوق بهره مند شوند. وی با اشاره به اصلاح […]

میرغنی نظری در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: براساس این طرح که در کمیسیون های تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد امیدواریم قبل از لایحه بودجه سال آینده این طرح نهایی شده و همه کارکنان از یک شرایط یکسان در پرداخت حق و حقوق بهره مند شوند.

وی با اشاره به اصلاح قانون ساماندهی جذب نیرو و شرایط استخدامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۸ نوع قرارداد و پرداخت حقوق را شاهد هستیم در حالی که در این طرح که تا یک ماه آینده به تصویب می رسد همه نیروها تابع شرایط استخدامی پیمانی و رسمی خواهند شد.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب این دو طرح امیدواریم دغدغه کارکنان از بابت نوع استخدام و پرداخت حقوق برطرف شده و دیگر تبعیضی را بین شرکت ها و سازمان های مختلف شاهد نباشیم.

نظری با انتقاد از پرداخت نشدن منابع تبصره ۱۸ با گذشت ۸ ماه از سال بیان کرد: از ۱۰۳ هزار میلیارد تومان منابع اشتغال در این بخش ریالی پرداخت نشده است.

بودجه عمرانی پرداخت شده استان کمتر از ۷ درصد است

وی افزود: بودجه عمرانی پرداخت شده استان کمتر از ۷ درصد است در حالی که فصل کاری در این استان به اتمام رسیده و فرصت جذب این منابع بسیار محدود به نظر می رسد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به نارضایتی های مردم از شرایط اقتصادی اشاره و تصریح کرد: در جلسات غیرعلنی ابعاد مختلف حوادث اخیر در کشور مورد بررسی قرار می گیرد و باید مسئولان با تدبیری مناسب مشکلات اقتصادی مردم را که ریشه اصلی این حوادث است برطرف کنند.

نظری ادامه داد: اعتراض حق مردم است و ما قطعا باید به این مطالبات پاسخ دهیم و بیانیه اخیری که در مجلس امضا شد بنده به هیچ وجه آن را مطلوب نمایندگان نمی دانم.

دولت نسبت به تهیه کالابرگ و کاهش قیمت کالاهای اساسی اقدام کند

وی بیان کرد: به رغم آنکه دولت مدعی است دو برابر سال های گذشته نفت می فروشد اما وضعیت اقتصادی مردم اصلا مطلوب نیست در حالی که باید وزرای دولت سیزدهم نسبت به تهیه کالابرگ و کاهش قیمت کالاهای اساسی مردم به نرخ شهریور سال گذشته اقدام می کردند.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی افزود: ما منتقد دولت هستیم و هیچ واهمه ای در این زمینه نداریم و بر این باوریم باید مطالبات و خواسته های مردم به صورت دقیق مورد رصد و پیگیری قرار گیرد.

نظری کمبود دارو را از دیگر مشکلات مردم در هفته های اخیر برشمرد و گفت: ما از ابتدای سال در این زمینه تذکر و هشدارهای لازم را به دولت داده بودیم ولی برخی غفلت ها باعث شد تا امروز گرفتاری اساسی را در این بخش شاهد باشیم.

ضرورت اصلاح قانون بانک مرکزی و جلوگیری از رفتار خودسرانه بانک ها

وی ضرورت اصلاح قانون بانک مرکزی و جلوگیری از رفتار خودسرانه بانک ها را یادآور شد و بیان کرد: تاکنون بانک های عامل از پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی ممانعت می کنند در حالی که هزاران روستایی منتظر پرداخت این منابع هستند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد رتبه بندی معلمان و افزایش ۸۰ هزار معلم طرح مهرآفرین به این قانون مصوب تصریح کرد: وزیر آموزش و پرورش قول داده است تا آخر آذرماه به شکل کامل رتبه بندی معلمان را اجرا کند تا بعد از گذشت سال های طولانی این بحث به سرانجام برسد.

نظری در مورد اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی نیز گفت: ۶۴۰ هزار نفر کارگر ساختمانی با داشتن کارت مهارت از پوشش بیمه ای محروم بودند که براساس مصوبه مجلس قرار شد این برنامه عملیاتی شود.

انتهای پیام/
منبع خبر: بازار