مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: طرح مانا برای مشارکت اجتماعی بیشتر نوجوانان در مقابله با آسیب‌های اجتماعی در سطح استان اجرا می‌شود.

بهزاد ستاری بعد از ظهر امروز در دیدار با برخی مسئولان در اردبیل با محوریت ارائه طرح‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی در اردبیل اظهار داشت:  طرح مانا برای مشارکت اجتماعی بیشتر نوجوانان در مقابله با آسیب‌های اجتماعی در سطح استان اجرا می‌شود که امید می‌رود در این زمینه مسئولان اهتمام جدی برای دستیابی به اهداف مورد نظر داشته باشند.

وی از اجرای این طرح با  27 پایگاه متشکل از ۵۴ گروه دختران و پسران در استان خبر داد و بیان کرد: کاهش آسیب‌های اجتماعی به ویژه در مناطق محروم و حاشیه استان برای ما اولویت اساسی و مهم است و در این زمینه اجرای طرح‌های مختلف با این محوریت و نیز مهارت‌آموزی و نیز آگاه‌سازی باید مبنای کار باشد.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل تصریح کرد: بسترسازی برای کاهش و مصون سازی افراد جامعه در مقابل آسیب‌های اجتماعی اولویت اساسی است و در این زمینه بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و امکانات موجود یک امر مهم و اساسی است که باید مورد توجه واقع شود تا بتوانیم در امر مصون سازی کودکان و نوجوانان از آسی‌های اجتماعی به خوبی عمل کنیم.

ستاری تصریح کرد: با توجه به این که نوجوانان بیشتر از سایر اقشار در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند باید در این زمینه در این دوران مراقب رفتارها و برخوردها در این سنین باشیم تا مشکلات و آسیب‌های اجتماعی به حداقل برسد و به اهداف خود در این زمینه دست یابیم و در برابر هنجارهای اجتماعی خانواده را در امن و امان نگهداریم.

وی بیان کرد: ارائه مسائل آموزشی و خانوادگی با محوریت اجرای طرح مانا پایه‌ریزی شده و درصدد هستیم که در این زمینه به طور مناسب و قابل قبول عمل کرده وبه اهداف خود جامه عمل بپوشانیم چرا که کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در عصر امروز بیش از هر مسئله دیگری حائز اهمیت است.

انتهای پیام/