حسین قدیمی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان اظهار کرد: ششمین اقدام فراگیر با محوریت عبور از پیک تابستان ۱۴۰۰ و با حضور ۳۴ اکیپ و ۱۱۰ نیروی عملیاتی در سطح استان اردبیل نیز از امروز آغاز شده و هم‌اکنون در حال اجرا است. وی اهداف این اقدام فراگیر را کاهش توان مصرفی روشنایی […]

حسین قدیمی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان اظهار کرد: ششمین اقدام فراگیر با محوریت عبور از پیک تابستان ۱۴۰۰ و با حضور ۳۴ اکیپ و ۱۱۰ نیروی عملیاتی در سطح استان اردبیل نیز از امروز آغاز شده و هم‌اکنون در حال اجرا است.

وی اهداف این اقدام فراگیر را کاهش توان مصرفی روشنایی معابر، کاهش پیک، کاهش بار مصرفی شبکه و هم چنین افزایش هماهنگی بین اکیپ‌های عملیاتی برشمرد و افزود: این طرح در راستای فرهنگ سازی مدیریت مصرف، پیک سایی و عبور موفق از پیک تابستان ۱۴۰۰ برنامه‌ریزی شده است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل با اشاره به اینکه تاکنون ۱۲۶ مرکز استخراج رمز ارز غیرمجاز با یک هزار و ۴۲۹ دستگاه جمع آوری شده است، تصریح کرد: با این اقدام ۴ میلیون کیلووات ساعت صرفه جویی انرژی انجام شده و ۳.۲ مگاوات توان مصرفی شبکه کاهش پیدا کرده و در اقدام فراگیر امروز نیز ۱۲ اکیپ با ۳۰ نفر به جمع آوری مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز خواهند پرداخت.

قدیمی با بیان اینکه حدود ۹۰ درصد از میزان تعدیل معابر مصوب شرکت توانیر برای استان اردبیل اجرایی شده، عنوان کرد: امروز نیز ۵۱ نیروی عملیاتی، معابر شهری و بین شهری و فضاهای سبز را با هدف مدیریت مصرف برق تعدیل خواهند نمود.

وی ارزیابی آماده به کاری سامانه برق من و تست آماده به کاری ۶۶ مرکز حیاتی، حساس و مهم استان طی امروز را از دیگر اقدامات اجرایی ششمین اقدام فراگیر در سطح استان برشمرد و افزود :۵ اکیپ، آماده به کاری مولدهای اضطراری مراکز درمانی و بیمارستان‌ها در شهرستان‌های اردبیل، پارس آباد، بیله سوار، گرمی و خلخال را تست نمودند که خوشبختانه مولدهای اضطراری تمامی این مراکز بدون مشکل می‌باشند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل با اعلام اینکه مصرف برق استان نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته و به دلیل کاهش نزولات آسمانی حدود ۳ الی ۴ هزار مگاوات از نیروگاههای برق آبی کشور از مدار خارج شده است، از کلیه مشترکان استان خواست با ۱۰ درصد صرفه جویی مصرف برق این شرکت را در تأمین برق پایدار یاری کنند.

انتهای پیام/

منبع