محسن مومنی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان با بیان اینکه فرش جزو اولین کالاهایی بود که صادرات آن در اثر تحریم لغو شد گفت: فرش ایرانی برند هست و با تحریم این کالا می خواهند نام ایران را در اذهان پاک کنند. وی افزود: دولت نیاز است تا از فرش بافان حمایت کند […]

محسن مومنی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان با بیان اینکه فرش جزو اولین کالاهایی بود که صادرات آن در اثر تحریم لغو شد گفت: فرش ایرانی برند هست و با تحریم این کالا می خواهند نام ایران را در اذهان پاک کنند.

وی افزود: دولت نیاز است تا از فرش بافان حمایت کند و پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان هدف برای فعالان این صنعت آماده کند.

فعال صنعت فرش دستباف با بیان اینکه مردم ایران در خریدهای خود به جیب شان نگاه می کنند، گفت: هر منطقه نوع خاصی از فرش را استفاده می کند.

مومنی تصریح کرد: مناطقی که بیشتر شرایط رفاهی را در نظر می گیرند از فرش های تبریز استفاده می کنند در مقابل افرادی که به کارهای سنتی علاقه مندند از فرش بختیاری استفاده می کنند.

وی اظهار کرد: فرش های تولیدی در دیگر مناطق جهان قابل قیاس با فرش ایرانی نیست. زادگاه فرش دستباف ایران است.

فعال صنعت فرش دستباف افزود: صنعت فرش در کشور ما مظلوم است و هیچ تبلیغی در این خصوص انجام نمی شود.

مومنی اظهار کرد: الان همه می گویند که در ایران خودرو ۸۰۰ هزار نفر مشغول به کار هستند در حالیکه در صنعت فرش در حدود ۱۰ میلیون نفر فعالیت می کنند.

وی اظهار کرد: فعالان این صنعت پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان فرش ندارند و این مسئله باعث می شود که بافنده نیز از این حرفه دست بکشد.

انتهای پیام/

منبع