مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک استان اردبیل در جلسه مشورتی با فرماندار گرمی، دادستان بخشداران بخش مرکزی و موران و همچنین دهیاران گفت: در راستای اجرای طرح حدنگاری، ۱۰۰ درصد اراضی ملی این استان از سند مالکیت ثبتی برخوردار شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک استان اردبیل در جلسه مشورتی با فرماندار گرمی، دادستان بخشداران بخش مرکزی و موران و همچنین دهیاران گفت: در راستای اجرای طرح حدنگاری، ۱۰۰ درصد اراضی ملی این استان از سند مالکیت ثبتی برخوردار شده‌اند.

نادر خداداد، افزود: تاکنون برای بیش از ۹۵۰ هزار هکتار از اراضی ملی استان اردبیل سند مالکیت ثبتی صادر شده است که اسناد صادر شده، ۱۰۰ درصد اراضی ملی شناسایی شده در استان است.

مولایی فرماندار گرمی هم در این نشست مشورتی با بیان اینکه در شهرستان گرمی هم علاوه بر سنددار کردن اراضی ملی، ۶۹۱۴ هکتار زمین کشاورزی نیز برای صدور سند زراعی تک برگی در قالب طرح قانون جامع حدنگاری معرفی شده‌اند؛ اضافه کرد: باید با روشنگری و تبیین موضوعات و بیان فواید اجرای طرح جامع حد نگار مردم را ترغیب به همکاری با مجریان این طرح کرد و دراین‌بین نقش دهیاران و شوراهای روستا تأثیرگذار است.

حسین مولایی با اشاره به اجرای طرح قانون جامع حدنگاری گفت: کشاورزان گرمی باید هرچه سریع‌تر برای دریافت سند تک‌برگ زمین کشاورزی خود اقدام کنند.

مقام عالی دولت در شهرستان گرمی افزود: تعویض اسناد قدیمی به تک‌برگ در دستور کار اداره ثبت‌اسناد و املاک است که انتظار می‌رود کشاورزان هرچه سریع‌تر برای انجام امور اداری مربوط به تک‌برگ شدن زمین‌های کشاورزی خود به این اداره مراجعه کنند.

وی ادامه داد: دریافت سند تک‌برگ در مورد اراضی کشاورزی باعث می‌شود محدوده اراضی دولتی از اشخاص مجزا شود؛ لذا مسئولیت اقدام‌نکردن در این زمینه باتوجه‌به اتمام مهلت قانون جامع حدنگاری، با فرد مربوطه است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گرمی هم بیان کرد: اجرای قانون جامع حد نگار و صدور سند تک برگی در اراضی و املاک زراعی و غیرزراعی دعاوی ملکی را در سطح شهرستان به حداقل خواهد رساند.

عدلی افزود: اسناد مالکیتی که درگذشته صادر می‌شد، مشکلات و دغدغه‌های دعاوی مختلفی را به همراه داشت؛ اما با توسعه فناوری‌های نوین و ارائه اطلاعات مفید به مردم در قالب سامانه الکترونیکی خدمات انجام شده به‌سرعت و با کمترین خطا در حال انجام است.

انتهای پیام/