مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: شکل‌گیری کلاس اثربخش در ساحت‌های آموزشی و تربیتی باید انجام شود و معلم می‌تواند با تربیت و آموزش درست، نظام آموزشی را قوی و کارآمد کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، کلام‌الله صفری ظهر چهارشنبه در همایش نومعلمان تمدن‌ساز در اردبیل، خواستار تبیین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی به دانش‌آموزان توسط معلمان شد و اظهار کرد: امروز مردم فرزندان خود را به عنوان نسل جدید انقلاب به ما معلمان سپرده‌اند و ما باید امانتداران آنها را آموزش داده و تربیت کنیم.

وی نسل جدید را افرادی باهوش و دارای نگاه متفاوت و دقیق عنوان کرد و گفت: دانش‌آموزان امروزه نگرش متفاوت و تیزبینی به جامعه و تحولات آن دارند و معلمان باید نقشه راه برای تربیت این نسل را مبتنی بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دنبال کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل هدف از تدریس و آموزش در مدارس را تربیت نسلی آگاه و با نگاه به اهداف متعالی برای ایران اسلامی عنوان کرد و افزود: برای رسیدن به این هدف، معلمان باید با نگاه جهادی و تبیینی اهمیت و چرایی آموزش و تعلیم و تربیت را تشریح کنند.

صفری با اشاره به نقش معلمان در تحکیم بنیان خانواده، رونق اقتصادی جامعه، جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و ایجاد تحول در جامعه از طریق تربیت نسلی پویا، آگاه و متکی به دانش تصریح کرد: معلم امروز به کلید تحول کشور تبدیل شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: برای ایفای این نقش مهم، برنامه توانمندسازی معلمان در ساحت‌های گانه سند تحول بنیادین و در تراز اهداف متعالی انقلاب اسلامی از سوی آموزش و پرورش دنبال می‌شود و یکی از راه‌های همین توانمندسازی نیز برگزاری دوره‌های آموزشی ضمن خدمت برای معلمان است.

صفری رسیدن به هدف ایران قوی را منوط به داشتن دانش‌آموز قوی، کلاس قوی، معلم قوی و مدرسه قوی دانست و اضافه کرد: کسب اقتدار، اثربخش‌ترین وجه نظام آموزش و پرورش محسوب می‌شود.

وی خواستار شکل‌گیری کلاس اثربخش در ساحت‌های آموزشی و تربیتی شد و بیان کرد: معلم می‌تواند با تربیت و آموزش درست و هدفمند، نظام آموزشی را قوی و کارآمد کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، در این آیین ۸۰۰ نفر از معلمان جدید و تازه استخدام شده که از اول مهرماه امسال فعالیت خود را در کلاس‌های درس آغاز کرده‌اند، با برگزاری مراسم تحلیف برای پیگیری امور آموزشی و تربیتی دانش‌آموزان سوگند یاد کردند.

انتهای پیام/