تیم ملی فوتسال ایران در نخستین دیدار خود در تورنمنت چهارجانبه ویتنام برابر مراکش تن به شکست داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، تیم ملی فوتسال ایران جهت آماده سازی برای رقابت‌های جام ملت‌های آسیا در تورنمنت چهارجانبه ویتنام شرکت کرده است و در نخستین دیدار خود در این تورنمنت امروز ساعت ۱۰:۳۰ به مصاف مراکش رفت و در پایان با نتیجه ۵ بر ۴ تن به شکست داد.

مهدی کریمی (۲ گل)، سالار آقاپور و بهروز عظیمی گلزنان ایران در این مسابقه بودند. ویتنام و نیوزلند دیگر تیم‌های حاضر در این تورنمنت چهارجانبه هستند.

باقر محمدی، سپهر محمدی، علی خلیلوند، علیرضا رفیعی پور، محمدحسین درخشانی، محمدرضا سنگ سفیدی، علی اصغر حسن زاده، علی اکرمی، سجاد یوسف خواه، سالار آقاپور، مهدی کریمی، امیرحسین داودی، مسعود یوسف و بهروز عظیمی بازیکنان اعزامی به این مسابقات هستند و شاگردان وحید شمسایی در این مسابقه با ترکیب ابتدایی مسعود محمدی، مهدی کریمی، محمدحسین درخشانی، علی‌اصغر حسن‌زاده، بهروز عظیمی به میدان رفتند

ملی پوشان ایران در این مسابقه ابتدا با ۲ گل از حریف خود پیش افتادند اما در نهایت نیمه اول با تساوی ۲ به ۲ به پایان رسید.

با شروع نیمه دوم، این تیم مراکش بود که ۲ بار دیگر دروازه ایران را باز کرد و ۴ بر ۲ پیش افتاد و به دنبال آن تیم ایران به «پاورپلی» روی آورد و موفق شد بازی را به تساوی بکشاند و در ادامه هم بازی تهاجمی‌تری را انجام داد و یک بار هم توپ را به تیر دروازه زد اما این تیم مراکش بود که در ضد حمله موفق شد گل پنجم را به ثمر برساند و یک بار دیگر پیش بیفتد تا این دیدار در پایان با برتری ۵ بر ۴ مراکش به پایان برسد.

در این دیدار علی رغم بازی تهاجمی بازیکنان ایران، ناهماهنگی و ضعف در خط دفاعی تیم ملی کاملاً مشهود بود. در آخرین رده بندی اعلام شده در خصوص تیم‌های برتر فوتسال جهان، ایران در رده هفتم و مراکش در رده هشتم قرار دارد.

برنامه تورنمنت چهارجانبه فوتسال ویتنام را به شرح زیر است:

۹ فروردین
* ایران – مراکش، ساعت ۱۰:۳۰
* ویتنام – نیوزیلند، ساعت ۱۳:۳۰

۱۱ فروردین
* ایران – نیوزیلند، ساعت ۱۰:۳۰
* مراکش – ویتنام، ساعت ۱۳:۳۰

۱۲ فروردین
* نیوزیلند – مراکش، ساعت ۱۰:۳۰
* ایران – ویتنام، ساعت ۱۳:۳۰

پس از این رقابت‌ها تیم ملی فوتسال کشورمان از ۲۹ فروردین در مسابقات جام ملت‌های ۲۰۲۴ آسیا به میزبانی تایلند شرکت خواهد کرد و در مرحله گروهی با تیم‌های افغانستان، کویت و بحرین هم گروه است. برنامه دیدارهای ایران در این مسابقات به شرح زیر است:

پنجشنبه ۳۰ فروردین
* ایران – افغانستان، ساعت ۱۲:۳۰

شنبه اول اردیبهشت
* بحرین – ایران، ساعت ۱۷:۳۰

دوشنبه ۳ اردیبهشت
* ایران – کویت، ساعت ۱۷:۳۰

انتهای پیام/
منبع خبر: مهر