به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، کلام‌الله صفری ظهر پنجشنبه در همایش دانش‌آموزی سوگواران شهدای کربلا با عنوان گردهمایی «احلی من‌العسل» در حسینیه ثارالله سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل اظهار کرد: تربیت دینی جوانان اهل بیت و سیره عملی این نوجوانان باید در جامعه ما بیش از پیش تبیین شود. وی با اشاره به […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، کلام‌الله صفری ظهر پنجشنبه در همایش دانش‌آموزی سوگواران شهدای کربلا با عنوان گردهمایی «احلی من‌العسل» در حسینیه ثارالله سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل اظهار کرد: تربیت دینی جوانان اهل بیت و سیره عملی این نوجوانان باید در جامعه ما بیش از پیش تبیین شود.

وی با اشاره به اینکه الگوگیری جوانان ما از شهدای اسلام و جریان عاشورا باید استمرار داشته باشد، تصریح کرد: فلسفه اصلی قیام عاشورا باید توسط خانواده‌ها و اولیای مدارس به دانش‌آموزان بازگو شود و ضروری است تا این مبانی به صورت تخصصی و با تبیین اهداف عملی عاشورا گفته شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل حضور دانش‌آموزان در چنین گردهمایی‌ها را مسیری برای شناخت معنوی امام حسین (ع) و اهداف قیام ایشان دانست و گفت: شهادت حضرت قاسم‌ابن‌الحسن (ع) در روز عاشورا و حضور ایشان در قیام این روز تاریخی، نمود بارز و عینی ولایت‌پذیری است و این اصل مهم اجتماعی باید در بین جوانان ما نیز ترویج یابد.

صفری با بیان اینکه آئین «احلی من‌العسل» توجه و ترویج انقلاب فکری مکتب حسینی برای تبیین واقعه عاشورا است، افزود: تلاش می‌کنیم تا دانش‌آموزان با مکتب امام حسین (ع) رشد یافته و تبدیل به شخصیت مذهبی و دینی شوند.

وی با اشاره به اینکه برگزاری این مراسمات نباید موقتی و مربوط به ایام محرم باشد، خاطرنشان کرد: این‌گونه مراسم‌ها فرصت تربیتی ایجاد می‌کند و زمینه‌ای برای دانش‌آموزان است که خود را به اهل بیت (ع) نزدیک کنند.

صفری با تاکید بر اینکه اجرای چنین برنامه‌هایی زمینه را برای آشنایی دانش‌آموزان با اهل بیت، اهداف محرم و پیروزی اباعبدالله آشنا می‌کند، اضافه کرد: حضرت قاسم‌ابن‌الحسن (ع) نوجوان کربلا شهادت را در لبیک به امام حسین (ع)، احلی من‌العسل (شیرین‌تر از عسل) خوانده بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل بیان کرد: اطاعت‌پذیری از امام زمان و تحقق شعار اصیل امر به معروف و نهی از منکر از جمله درس‌های عاشورا و منش رفتاری قابل توجه شهدای کربلاست که با وجود گذشت زمان طولانی، آن حادثه هنوز تازه است و درس‌هایی برای جامعه دارد.

انتهای پیام/

منبع