حسین قدیمی در گفت‌و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، از شناسایی ۳ هزار مشترک پرمصرف برق در استان اردبیل خبر داد و گفت: برای کنترل مصرف این مشترکان پرمصرف در استان اردبیل برنامه‌ریزی‌ها با هدف نصب کنتورهای هوشمند انجام شده تا به شکل اقساطی نصب کنتورهای هوشمند را در واحدهای مسکونی این مشترکان پرمصرف انجام […]

حسین قدیمی در گفت‌و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، از شناسایی ۳ هزار مشترک پرمصرف برق در استان اردبیل خبر داد و گفت: برای کنترل مصرف این مشترکان پرمصرف در استان اردبیل برنامه‌ریزی‌ها با هدف نصب کنتورهای هوشمند انجام شده تا به شکل اقساطی نصب کنتورهای هوشمند را در واحدهای مسکونی این مشترکان پرمصرف انجام دهیم.

وی به روزهای گرم تابستان اشاره کرد و گفت: به رغم مدیریت مصرف برق در بخش صنعتی و کشاورزی، همچنان مصرف برق خانگی بسیار بالاست به طوری که ۳۷ درصد مصرف برق در استان اردبیل خانگی بوده و تنها ۲۶ درصد مصرف صنعتی است.

بخش صنعتی و کشاورزی تاوان مصرف بیش از حد برق توسط بخش خانگی، اداری و عمومی را می‌کشد
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل با عذرخواهی از صاحبان صنایع در اعمال مدیریت مصرف در این بخش به دلیل شرایط حساس گذر از پیک تابستان افزود: چنانچه از سقف مجاز اعلام شده روزانه، مصرف برق به رغم مدیریت بخش صنعتی و کشاورزی افزایش پیدا کند قطعا ما با اعمال خاموشی‌ها در روزهای آینده روبه‌رو خواهیم شد.

قدیمی تصریح کرد: در حال حاضر بخش صنعتی و کشاورزی تاوان و جور مصرف بخش خانگی، اداری و عمومی را می‌کشد و ضروری است هر چه سریعتر با تعدیل مصرف در سایر بخش‌ها، نیاز بخش صنعت نیز به صورت مناسب در نظر گرفته و مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل به مصرف بارهای سرمایشی نیز اشاره کرد و ادامه داد: جالب است در استان اردبیل در یک ماه اخیر بیش از ۹۰ مگاوات مصرف برق را در بارهای سرمایشی شاهد بودیم در حالی که در سال‌های گذشته حتی در گرمترین روزهای تابستان چنین مصرفی به ثبت نرسیده بود.

ادارات تعدیل ۵۰ درصدی انرژی خود را انجام ندهند، با قطعی برق روبه‌رو خواهند شد
وی با بیان اینکه سقف مجاز اعلام شده به صورت میانگین ۳۵۰ مگاوات است، خاطر نشان کرد: مصرف برق در استان اردبیل دیشب به ۴۰۰ مگاوات رسیده که این بالاتر از سقف مجاز اعلام شده است و ما راه چاره‌ای جز اعمال خاموشی با برنامه در مناطق مختلف شهرهای استان نداریم.

قدیمی به انعقاد قرارداد با بسیج ادارات در جهت برگزاری رزمایش مدیریت مصرف در ادارات و نهادهای دولتی اشاره کرد و ادامه داد: چنانچه ادارات تعدیل ۵۰ درصدی انرژی خود را انجام ندهند، با خاموشی و قطعی برق روبه‌رو خواهند شد و بهتر است همچنان تعدیل مصرف خانگی تا ۱۰ درصد و اداری تا ۵۰ درصد مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل میزان واردات برق به کشور را ۶۵۰ مگاوات و صادرات را زیر ۱۰۰ مگاوات اعلام کرد و گفت: کاهش بار مصرفی در چاه‌های کشاورزی در ساعت ۱۲ تا شش عصر اعمال می‌شود و تعدیل مصرف انرژی را در بخش صنایع با تعطیلی واحدها و تعمیرات آنها شاهد هستیم.

اعلام برنامه‌های خاموشی با برنامه و بی‌برنامه در قالب سامانه برق من
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: با تعطیلی ادارات در روزهای پنجشنبه و تغییر ساعات آنها و همچنین سایر برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سطح استان سعی می‌کنیم تا مدیریت مصرف را انجام داده و گذر از تابستان را به راحتی شاهد باشیم.

قدیمی در مورد خاموش کردن تابلوهای ادارات، فروشگاه‌ها، معابر عمومی، صنوف پرمصرف نظیر لوستر فروشی‌ها و الکترونیکی‌ها، میوه فروشی‌ها، بستنی‌ فروشی‌ها و خاموشی برق‌های تزئینی سیمای ساختمان‌ها اضافه کرد: با همکاری شهرداری اردبیل کاهش مصرف برق را در معابر نیز شاهد هستیم.

وی از اعلام برنامه‌های خاموشی با برنامه و بی‌برنامه در قالب سامانه برق من خبر داد و بیان کرد: شهروندان به راحتی می‌توانند در جریان اعمال خاموشی‌های روزانه قرار گیرند.

۱۶۹ مرکز غیرمجاز رمز ارز در استان از ابتدای امسال شناسایی شده است
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل در مورد استخراج رمز ارزها و دستگاه‌های مرتبط با آن ادامه داد: در استان اردبیل هیچ دستگاه رمز ارز قانونی نداریم.

قدیمی اظهار کرد: ۱۶۹ مرکز غیرمجاز رمز ارز در استان از ابتدای امسال شناسایی و بیش از یک‌هزار و ۷۹۶ دستگاه ماینر در استان کشف شده است.

وی میزان مصرف این دستگاه‌های رمز ارز را بیش از ۴۰۰ هزار کیلووات اعلام کرد و گفت: تمام تلاشمان بر این است تا با همکاری شهروندان شناسایی این دستگاه‌های غیرمجاز که به شبکه برق ضربه می‌زند به صورت دقیق و سریع اتفاق بیفتد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل در مورد شناسایی ۳ هزار مشترک پرمصرف برق و نصب کنتور هوشمند نیز افزود: امیدواریم این کار در ماه‌های آینده با همکاری مشترکان پرمصرف و به صورت اقساطی انجام شود.

انتهای پیام/

منبع