حسین قدیمی در گفت‌و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: از اول بهمن ماه با افزایش تعرفه برق برای مشترکان پرمصرف سعی بر این است تا ۳.۵ برابر تعرفه معمولی افزایش بها مصرف برق در قبوض پرمصرف‌ها اعمال شود. وی تصریح کرد: در اردبیل ۶۰۰ هزار مشترک برق داریم که ۸۰ درصد این […]

حسین قدیمی در گفت‌و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: از اول بهمن ماه با افزایش تعرفه برق برای مشترکان پرمصرف سعی بر این است تا ۳.۵ برابر تعرفه معمولی افزایش بها مصرف برق در قبوض پرمصرف‌ها اعمال شود.

وی تصریح کرد: در اردبیل ۶۰۰ هزار مشترک برق داریم که ۸۰ درصد این مشترکان مصرف متعادل و حتی کمتر از الگوی مصرف دارند که از همراهی آنها قدردانی می کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق اردبیل گفت: تنها ۲۰ درصد مشترکان برق خانگی و تجاری الگوی مصرف را رعایت نمی کنند که از اول بهمن ماه تعرفه جدید برق برای آنها اعمال خواهد شد.

قدیمی الگوی مصرف بهینه برق را ۲۰۰ کیلووات در هر ماه اعلام کرد و افزود: مصرف بیش از حد برق تا ۳۰۰ کیلووات ۱.۵ برابر، ۴۰۰ کیلووات ۲.۵ برابر و بیشتر از ۴۰۰ کیلووات ۳.۵ برابر تعرفه برق افزایش یافته و قبوض جدید بر اساس این نرخ اعلام می شود.

وی در مورد قطع برق واحدهای صنعتی در فصل زمستان نیز خاطر نشان کرد: به غیر از آرتاویل تایر و کارخانه سیمان که از ذخایر سوخت جایگزین استفاده کردند، ما سعی کردیم برق واحدهای صنعتی را در استان تأمین کنیم که از همراهی مصرف‌کنندگان صنعتی در بهینه مصرف قدردانی می کنیم.

قدیمی در ادامه سخنان خود اضافه کرد: از هم اکنون برنامه‌ریزی ها برای تابستان سال آینده در حال انجام است تا ما با یک برنامه مناسب و مصرف بهینه بتوانیم سال آینده را بدون قطعی برق سپری کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق اردبیل از راه‌اندازی اپلیکیشن برق من برای کسب اطلاعات مشترکان خبر داد و بیان کرد: مشترکان در قالب این اپلیکیشن می توانند اطلاعات دقیقی را کسب کرده و در جهت کنترل مصرف از آنها استفاده کنند.

انتهای پیام/

منبع