به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، المیادین با اشاره به حمله رژیم صهیونیستی به خان یونس در جنوب غزه اعلام کرد که مقاومت فلسطین با جنگنده‌های رژیم صهیونیستی با موشک دوش پرتاب مقابله کرده و آنها را فراری داده است. رسانه‌های رژیم صهیونیستی هم اذعان کردند که موشک دوش پرتاب از سوی مقاومت فلسطین به […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، المیادین با اشاره به حمله رژیم صهیونیستی به خان یونس در جنوب غزه اعلام کرد که مقاومت فلسطین با جنگنده‌های رژیم صهیونیستی با موشک دوش پرتاب مقابله کرده و آنها را فراری داده است.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی هم اذعان کردند که موشک دوش پرتاب از سوی مقاومت فلسطین به سوی جنگنده‌های صهیونیست پرتاب شده است.

این رسانه‌ها همچنین اذعان کردند که جنگنده‌های این رژیم مجبور به ترک آسمان غزه پس از شلیک موشک هدایت شونده به سوی آنها شده‌اند.

منابع وابسته به مقاومت هم اعلام کردند که موشک به کار گرفته از نوع روسی و دوش پرتاب است که برای اولین بار شلیک شده است.

این منابع افزودند: عبور دشمن از قواعد درگیری در غزه با واکنش روبرو خواهد شد و به انفجار اوضاع منجر خواهد شد.

همزمان گردان‌های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس اعلام کرد که بامداد امروز سه شنبه با موشک دوش پرتاب با هواپیماهای متجاوز اسرائیلی در آسمان غزه مقابله کرده است.

قسام در بیانیه‌ای تاکید کرد که رأس ساعت ۱:۳۵ بامداد سه شنبه با موشک دوش پرتاب اقدام به شلیک موشک زمین به هوا به سمت هواپیماهای اسرائیلی که در حال بمباران مناطقی در نوار غزه بودند، کرده است.

هواپیماهای متجاوز اسرائیلی بلافاصله پس از شلیک این موشک آسمان نوار غزه را ترک کردند.

مشخصات موشک شلیک شده مقاومت فلسطین

مشخصات موشک زمین به هوایی که مقاومت به سمت هواپیماهای اسرائیلی شلیک کرد:

– موشک دوش پرتاب زمین به هوای استرلا

– برای اولین بار است که در غزه مورد استفاده قرار می‌گیرد

– این موشک روسی است

– برای مقابله با هواپیماها طراحی شده و یک کلاهک انفجاری بسیار قوی و ویرانگر دارد.

این برای اولین بار است که مقاومت فلسطین در نوار غزه چنین موشک‌هایی را به کار می‌گیرد.

جنگنده‌های اسرائیلی بامداد امروز سه شنبه نقاطی را در شهرهای خان یونس و رفح در جنوب نوار غزه در واکنش به شلیک راکت از غزه به سمت اراضی اشغالی بمباران کردند.

حازم قاسم سخنگوی جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد که حمله جنگنده‌های اسرائیلی به برخی پایگاه‌های خالی مقاومت، تلاشی نافرجام از طرف دشمن صهیونیستی برای بازداشتن فلسطینیان از ادامه دفاع از قدس و مسجد الاقصی است.

وی اشاره کرد که این بمباران با هدف سرپوش نهادن بر حملات جنایتکارانه اشغالگران صهیونیست علیه مسجد الاقصی و نمازگزاران فلسطینی انجام گرفته است.

قاسم از دلاورمردان مقاومت که با پدافند هوایی با جنگنده‌های اسرائیلی مقابله کردند، سلام و درود فرستاد.

انتهای پیام/

منبع