پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان – گروه استان‌ها: تشکل‌های مردمی و کارشناسان برای موفقیت شوراهای شهر عوامل مختلفی را مطرح می‌کنند. شفافیت داوطلبانی که بعداً قرار است به عضویت شورا در آیند و مطالبه گری مردم از این افراد می‌تواند پیشران‌های شوراها باشند. این عوامل از شوراها اتاق‌های شیشه‌ای خواهد ساخت که کارآمدی بهتری نسبت به […]

پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان – گروه استان‌ها: تشکل‌های مردمی و کارشناسان برای موفقیت شوراهای شهر عوامل مختلفی را مطرح می‌کنند. شفافیت داوطلبانی که بعداً قرار است به عضویت شورا در آیند و مطالبه گری مردم از این افراد می‌تواند پیشران‌های شوراها باشند.

این عوامل از شوراها اتاق‌های شیشه‌ای خواهد ساخت که کارآمدی بهتری نسبت به دوره‌های قبل از خود داشته اند.

در این رهگذر پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان و جنبش ازما، پویشی راه انداخته اند که داوطلبان شوراها می‌توانند در آن ثبت نام کنند و شفافیت خود را در معرض قضاوت و دید عموم قرار دهد.

پویش شفافیت پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان و جنبش ازما این امکان را می‌دهد که داوطلبان شوراهای شهر به صورت شفاف برنامه‌ها، رزومه و سوابق خود را به مردم معرفی کنند و در مسیر شیشه‌ای شدن پارلمان‌های شهری قدم بردارند.

رعایت روزنامه نگاری نظارتی در چالش شایستگی نامزدهای انتخاباتی

رئیس خانه مطبوعات کردستان گفت: چالش ارزیابی شایستگی نامزدهای شورای شهر توسط پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نظر من حرکت خوبی است به شرط اینکه روزنامه نگاری نظارتی در آن رعایت شود.

شیروان یاری در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان در مورد حرکت پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان با همکاری جنبش «ازما» برای ارزیابی شایستگی‌های نامزدهای شوراهای شهر اظهار کرد: چالش شفافیت نامزدهای شورای شهر یک مطالبه عمومی بوده و این مهم تاکنون مغفول مانده است و باید از سوی رسانه‌ها و نخبگان به این مبحث ورود شود.

نبودشفافیت آفت بزرگ شوراها در آذربایجان غربی

نگاهی به عملکرد شوراها در آذربایجان غربی نشان می‌دهد، این نهادهای برآمده از مردم نه تنهاکارنامه قابل قبولی ندارند بلکه مدیریت شهری را با چالش جدی به نام نبود شفافیت مواجه کرده اند.

دستگیری‌های گسترده در سطح شهرداری‌های ارومیه، مهاباد، پیرانشهر، اشنویه، شاهین دژ و… انحلال شورای شهر مهاباد در پی فساد مالی و دستگیری شهردار کلان شهر ارومیه و چند نفر از شهرداران ادوار در مهاباد نشان می‌دهد که مدیریت شهری در این منطقه نیازمند یک بازنگری اصولی و کارشناسی است.

سمت نظر
رئیس خانه مطبوعات کردستان روزنامه نگاری نظارتی در چالش شایستگی نامزدهای انتخاباتی رعایت شود.
مسئول شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در مهاباد نبود شفافیت در بین نمایندگان شوراهای شهر و روستا در مهاباد، و عدم حضور نیروهای انقلابی و متخصص و کاربلد عوامل مهم عدم اقبال دوره پنجم شوراها در مهاباد است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه چالش شفافیت آزمونی برای راستی آزمایی نامزدهای شورای شهر کرمانشاه است.
عضو هیئت رئیسه شورای ائتلاف استان اردبیل نامزدهایی که با شفاف‌سازی و اخلاص در مراحل صحت‌سنجی جنبش «ازما» شرکت کنند در پیوستن به لیست ائتلاف پیش‌تر از دیگر نامزدها خواهند بود.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد جامعه امروز ما به شفافیت، خلوص و شجاعتی از جنس شفافیت امام خمینی (ره) نیاز دارد.
فرماندار قائمشهر مردم حق دارند از نحوه عملکرد اعضای شوراهای شهر اطلاع داشته باشند.
سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان البرز در عرصه شورای شهر باید مشخص شود، کاندیدا چه مواردی را به صورت شفاف برای مردم عنوان و یا مردم چه مطالباتی باید داشته باشند.
دبیر شورای وحدت استان زنجان شفافیت به عنوان یک اصل مهم و ضروری در روند انتخابات و فعالیت شوراهای شهر باید مورد توجه جدی قرار بگیرد.

مسئول شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در مهاباد در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان در خصوص دلایل انحلال شورای اسلامی شهر مهاباد در دوره اخیر و اهمیت انتخابات ششمین دوره شوراها در این شهرستان مرزی گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان مهمترین پارلمان محلی نقش مهمی در توسعه پایدار هر منطقه‌ای دارد اما متأسفانه این نهادها در شهرهای کوچک به محلی برای کسب قدرت و منافع شخصی عده‌ای تبدیل شده است.

قادر چوپانی عدم نظارت درست و اصولی مسئولان شهر مهاباد را از دیگر دلایل ناکارآمدی و انحلال شوراها در این شهرستان دانست و گفت: در شهرهایی مثل مهاباد که بیشتر انتخابات قومی و طایفه‌ای است ضعف نظارت و همراهی برخی مسئولان با جریان قوم گرایی موجب شده مردم نسبت به شوراها و مدیریت شهری بی اعتماد شوند.

وی نبود شفافیت در بین نمایندگان شوراهای شهر و روستا در مهاباد، عدم حضور نیروهای انقلابی، متخصص، کاربلد در حوزه مدیریت شهری را عوامل مهم در عدم اقبال دوره پنجم شوراهای اسلامی در مهاباد ذکر کرد و افزود: انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی در مهاباد یک آزمون بزرگ برای نامزدهای این دوره برای شفافیت در عمل و جلب اعتماد دوباره مردم به این پارلمان محلی است.

«چالش شفافیت» آزمونی برای راستی آزمایی نامزدهای شورای شهر کرمانشاه

همچنین مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: چالش شفافیت آزمونی برای راستی آزمایی نامزدهای شورای شهر کرمانشاه است.

حجت الاسلام یوسف احمدی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان با اشاره به اقدام پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان در راه اندازی این چالش با همکاری جنبش ازما برای ارزیابی شایستگی‌های نامزدهای انتخابات شورای اسلامی شهر در کرمانشاه، اظهار کرد: شفافیت علی الخصوص برای نامزدهای انتخاباتی خوب است و جامعه نخبگانی در کرمانشاه به آن توجه ویژه داشته باشند.

وی افزود: آنچه این سال‌ها در جامعه به عنوان دغدغه مردم مطرح می‌شود عدم شفافیت در هزینه و درآمد نامزدهای شورای اسلامی شهر است و این اقدام پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به رفع این ابهام کمک می‌کند.

نامزدهای شورا با شرکت در جنبش «ازما» به لیست ائتلاف ملحق می‌شوند

در عین حال عضو هیئت رئیسه شورای ائتلاف استان اردبیل نیز گفت: نامزدهایی که با شفاف‌سازی و اخلاص در مراحل صحت‌سنجی جنبش «ازما» شرکت کنند در پیوستن به لیست ائتلاف پیش‌تر از دیگر نامزدها خواهند بود.

حبیب کوهی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: با توجه به اینکه در آستانه ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا قرار گرفته‌ایم با فراهم نبودن امکان برگزاری تبلیغات ستادی و حضوری طرح بی‌نظیر پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان در قالب جنبش «ازما» به عنوان اقدامی مدبرانه، بهترین فرصت برای کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر برای معرفی خود به مردم و جلب اعتماد آن‌هاست.

شفافیت و مطالبه‌گری پیشران موفقیت شورا/ پارلمان شهری شیشه‌ای شود

وی طرح جنبش «ازما» را طرحی فوق‌العاده در سطح کلان سیاسی و ملی دانست و افزود: بنده شخصاً به عنوان عضو هیئت رئیسه شورای ائتلاف انقلاب اسلامی استان این طرح را به فال نیک گرفته و به نامزدهایی که با اخلاص و بدون قصور قصد ورود به عرصه رقابتی سالم و به دور از هر گونه تنش و زد و بند دارند پیشنهاد می‌کنم با شرکت در این طرح علاوه بر شفاف‌سازی و برائت از هرگونه سوءظن نسبت به تقویت اعتماد و اعتمادسازی در استان اردبیل اقدام کنند.

جامعه نیازمند شفافیتی از جنس شفافیت امام راحل

در این رهگذر، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: جامعه امروز ما به شفافیت، خلوص و شجاعتی از جنس شفافیت امام خمینی (ره) نیاز دارد.

آیت‌الله محمدرضا ناصری در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان با تاکید بر اهمیت صداقت در گفتار و شفافیت در کردار مسئولان در هر مقام و جایگاهی اظهار داشت: بر اساس آیه قرآن که می‌فرماید؛ کبُرَ مَقتاً عِندَاللهِ اَن تَقُولوا مَالَا تَفْعَلُونَ، دشمنی بزرگ با خدا این است که حرفی را بزنید که نتوانید به آن عمل کنید.

وی با اشاره به اینکه این آیه مصداق برخی افراد است که در تبلیغات انتخاباتی خود، به مردم وعده و وعید می‌دهند، افزود: برخی افراد وعده می‌دهند و قصد عمل به آن را نیز دارند اما توان اجرا ندارند و خود نیز از این ناتوانی آگاه هستند؛ عده‌ای نیز حرفی می‌زنند اما به حرف خود اعتقادی ندارند و عده‌ای نیز وعده‌هایی می‌دهند که قدرت انجام آن را ندارند که همه اینها نشأت گرفته از حب جاه و عدم صداقت و شفافیت است.

آیت الله ناصری با بیان اینکه عده‌ای با وعده‌های خود در صدد فریب مردم برای گرفتن آرای آنها هستند، عنوان کرد: این افراد مردم را به مسیر نادرست هدایت می‌کنند که این خیانت بزرگی است.

امام جمعه یزد تصریح کرد: نامزدهای انتخابات باید هنگام سخنرانی و قول دادن به مردم، همه مسائل را در نظر بگیرند و به نحوی عمل کنند که ظاهر و باطن آنها یکی و شفاف باشد.

شفافیت لازمه داوطلبی شوراها

همچنین فرماندار قائمشهر نیز شفافیت را برای داوطلبان شوراها و در همه موارد لازم دانست و گفت: مردم حق دارند از نحوه عملکرد آنان اطلاع داشته باشند.

یحیی یوسف پور در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، با اشاره به اینکه شفافیت علاوه در انتخابات شوراها در همه موارد لازم است گفت: انسان‌هایی که در جایگاه مسئولیت امور قرار می‌گیرند، وظایف بسیار مهمی بر عهده دارند چراکه این امور، برای مردم است و باید به مردم پاسخگویی درستی از عملکرد نتایج خود، بدهند.

شفافیت و مطالبه‌گری پیشران موفقیت شورا/ پارلمان شهری شیشه‌ای شود

وی افزود: کاندیداها باید بدانند امکاناتی که در اختیار آنها قرار می‌گیرد برای مردم است و مردم حق دارند که از نحوه عملکرد آنان اطلاع پیدا کنند.

مردم هم مطالبه گری کنند

همچنین سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان البرز گفت: کاندیداهای شورای شهر باید در مورد منابع مالی خود شفاف‌سازی داشته و برنامه‌هایشان را برای عموم مردم ارائه کنند.

مجید منعمی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: به دلیل اینکه بعدها با فضای مبهمی در خصوص شفافیت کاندیداهای شورای شهر و روستا مواجه نشویم، در گام نخست قبل از اینکه لیست نهایی کاندیدا را بخواهیم اعلام عمومی کنیم یک فرم تعهدنامه که ضمانت اجرا دارد و قابل پیگیری از مراجع حقوقی است، به کاندیدا ارائه می‌شود.

وی بیان کرد: در این فرم ذکر شده؛ اموالی که اکنون کاندیدا دارد و اموالی که وقتی در فضای شورا قرار می‌گیرد به عنوان آورده مالی به اموالشان اضافه می‌شود، مورد رصد قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در گام دوم شورای ائتلاف انقلاب اسلامی همان‌طور که یک مرجعی برای افکار به منظور جهت‌دهی نحوه انتخاب درست است پس از آن هم باید مطالبه‌گری صحیح داشته باشد.

منعمی گفت: بر این اساس شورای ائتلاف انقلاب اسلامی به عنوان یک مرجعیت مطابق با ساختارهای صحیح از افرادی که وارد لیست ائتلاف شدند، مطالبه‌گری انجام می‌دهد.

وی تصریح کرد: در عرصه شورای شهر باید مشخص شود، کاندیدا چه مواردی را به صورت شفاف برای مردم عنوان و یا مردم چه مطالباتی باید داشته باشند.

شفافیت به عنوان اصل مهم در شوراها مورد توجه جدی قرار گیرد

دبیر شورای وحدت استان زنجان گفت: شفافیت به عنوان یک اصل مهم و ضروری در روند انتخابات و فعالیت شوراهای شهر باید مورد توجه جدی قرار بگیرد.

رضا رحیم پور در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، با بیان اینکه انتخابات تبلور و نماد دموکراسی و مجوز ورود منتخبان مردم در سیاستگذاری‌های تأثیر گذار در امور اجتماعی و زندگی مردم است، افزود: شوراهای اسلامی هم یکی از نهادهای تصمیم ساز و تصمیم گیری‌های مدیریتی برای توسعه و آبادانی و زندگی جاری مردم مناطق است. بنابر این مردم نباید به این جایگاه بی تفاوت باشند.

وی لزوم داشتن شوراهای اسلامی قوی، کار آمد و به‌ویژه برخوردار از سلامت اداری و مالی را بستگی به انتخاب درست مردم دانست و افزود: راه شناساندن و ریل گذاری مسیر انتخاب خوب مردم بر عهده تشکل‌ها و احزاب سیاسی، بدون در نظر گرفتن حب و بغض منافع گروهی و فردی است.

انتهای پیام/

منبع