ولی اسماعیلی در گفت و گو با پارلمانی پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، با اشاره به  چالش‌های دولت سیزدهم، گفت: مهم ترین کار دولت سیزدهم مطابق با فرمایش مقام معظم رهبری، حل مشکلات معیشتی مردم است و اگر بخواهیم مشکلات معیشتی مردم را حل و فصل کنیم، در وهله اول باید مشکلات بخش تولید حل شود و این‌ها […]

ولی اسماعیلی در گفت و گو با پارلمانی پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، با اشاره به  چالش‌های دولت سیزدهم، گفت: مهم ترین کار دولت سیزدهم مطابق با فرمایش مقام معظم رهبری، حل مشکلات معیشتی مردم است و اگر بخواهیم مشکلات معیشتی مردم را حل و فصل کنیم، در وهله اول باید مشکلات بخش تولید حل شود و این‌ها مکمل یکدیگر هستند. 

وی بیان کرد: در صورتی که مشکل جهش تولید و مشکلات بانک‌های ما حل شود، مشکل بیکاری هم حل می شود و حل این مسائل روی بهبود معیشت مردم تاثیر می‌گذارد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر، با چرخه معیوبی در توزیع روبرو هستیم.‌ برای مثال، در حال حاضر دام زنده ما به ثمن بخس فروخته می‌شود و مردم گوشت قرمز پیدا نمی کنند و یا آینکه گوشت را باید با قیمت گرانی خریداری کنند.

این نماینده مجلس ادامه داد:  این شرایط به معنای آن است که نظارت کافی بر سیستم توزیع وجود ندارد و تا زمانی که این چرخه معیوب اصلاح نشود، مشکلات معیشتی و اقتصادی حل نمی شود. 

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت حتماً باید به این مسئله وارد شود و این کار را به دست بگیرد و نظارت کافی داشته باشد و دلالان را که خون مردم را در شیشه کرده اند، حذف کند. در شرایطی که این اقدامات انجام شود، مشکلات معیشتی مردم هم حل می‌شود و تاثیرش را روی سفره مردم می گذارد. 

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی درباره ضرورت تیم اقتصادی منسجم و هماهنگ دولت، گفت: تیم اقتصادی کابینه سیزدهم باید از نظر فکری تعامل زیادی با یکدیگر داشته باشند و دارای مشترکات‌ فکری باشند.

این نماینده مجلس اظهارداشت:  آنان نباید به صورت جزیره ای و موازی با یکدیگر تصمیم‌گیری کنند و اگر تیم اقتصادی دولت جدید اینگونه باشد، بسیاری از مشکلات کشور حل می‌شود. لازمه پیشرفت اقتصادی ما آن است که یک تیم هماهنگ اقتصادی در دولت وجود داشته باشد.

انتهای پیام/

منبع