به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از وبگاه رسمی وزارت خارجه انگلیس، سه کشور اروپایی عضو برجام با صدور بیانیه‌ای در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، خواستار توقف سریع فعالیت تولید اورانیوم با خلوص ۲۰ درصد و بالاتر از سوی ایران شدند. این بیانیه از سوی کشورهای اروپایی عضو برجام، شامل انگلیس، […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از وبگاه رسمی وزارت خارجه انگلیس، سه کشور اروپایی عضو برجام با صدور بیانیه‌ای در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، خواستار توقف سریع فعالیت تولید اورانیوم با خلوص ۲۰ درصد و بالاتر از سوی ایران شدند.

این بیانیه از سوی کشورهای اروپایی عضو برجام، شامل انگلیس، فرانسه و آلمان در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صادر شده و در آن این سه کشور خواستار توقف فوری تولید اورانیوم با درصد خلوص بالا در ایران شده اند.

در این بیانیه ادعا شده است که ایران هیچ دلیل موجه غیرنظامی برای چنین فعالیت‌هایی که دانش مورد نیاز برای استفاده در ساخت سلاح هسته‌ای را در اختیارش قرار می‌دهد، ندارد.

سه کشور اروپایی در بیانیه خود از ایران خواسته اند تا خیلی فوری تولید فلز اورانیوم را متوقف کند و اظهار امیدواری کرده اند که شورای حکام بتواند به‌طور هماهنگ و متحد از ایران بخواهد که تولید اورانیوم با درصد غنای بالا را متوقف کند.

در ادامه این بیانیه، همچنین ادعا شده که توسعه مداوم سانتریفیوژهای قدرتمند و پیشرفته در ایران باعث پیشرفت دائمی توانمندی‌های غنی‌سازی این کشور شده است و ایران در مقیاس گسترده اقدام به نصب و به‌کارگیری سانتریفیوژهای پیشرفته کرده است.

سه کشور اروپایی عضو برجام در پایان همچنین خود را حامی تمام قد برجام و حامی حضور همه مشارکت‌کنندگان در برجام معرفی کرده اند.

انتهای پیام/

منبع