محمدجواد عسگری در گفت‌و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان اظهار کرد: با توجه به اهمیت بخش کشاورزی، امنیت غذایی همچنین اشتغالزایی مناسب در این بخش و تولید محصولات متنوع، حوزه کشاورزی از مهمترین بخش‌های توسعه کشور است. وی نگاه ویژه کمیسیون کشاورزی مجلس را به مؤلفه‌های تحقق شعار سال در بخش «تولید، دانش‌بنیان و […]

محمدجواد عسگری در گفت‌و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان اظهار کرد: با توجه به اهمیت بخش کشاورزی، امنیت غذایی همچنین اشتغالزایی مناسب در این بخش و تولید محصولات متنوع، حوزه کشاورزی از مهمترین بخش‌های توسعه کشور است.

وی نگاه ویژه کمیسیون کشاورزی مجلس را به مؤلفه‌های تحقق شعار سال در بخش «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی» یادآور شد و تصریح کرد: نشستی را با دعوت از وزیر جهاد کشاورزی، نیرو، رئیس سازمان محیط زیست و معاون علمی رئیس جمهور در مجلس برگزار کردیم تا راهکارهای تحقق شعار سال در بخش کشاورزی مورد توجه قرار گیرد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر سهم بخش کشاورزی از اقتصاد دانش‌بنیان چهار درصد است که انتظار می‌رود در نیمه اول امسال این میزان به ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش پیدا کند.

عسگری افزود: تمام تلاش ما بر این است تا از همه ظرفیت‌های بخش کشاورزی در تحقق شعار سال استفاده شده و رویکرد مطلوبی را در تقویت جبهه تولید شاهد باشیم.

وی فعالیت‌های بخش کشاورزی را گسترده و متنوع توصیف کرد و ادامه داد: ۳۰ تا ۳۵ درصد اشتغال کشور مربوط به بخش کشاورزی است و به دلیل ریسک‌پذیر بودن این بخش، مشکلات و نارسایی‌هایی وجود دارد که سعی بر این است در استان‌های مختلف با برنامه‌ریزی دقیق این مشکلات و چالش‌ها به حداقل برسد.

عسگری همراهی خوب مسئولان اجرایی را با اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در اصلاح بسیاری از قوانین و مقررات یادآور شد و خاطرنشان کرد: ما آمادگی داریم تا با اصلاح قوانین به فعال شدن این بخش متناسب با توسعه کشور در ابعاد اقتصاد دانش‌بنیان کمک کنیم.

وی سفر اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس را به منطقه زرخیز مغان با نتایج مناسب یادآور شد و اضافه کرد: استان اردبیل در بخش کشاورزی، استانی ممتاز و منحصربه فرد و بی‌نظیر است که به دلیل داشتن اقلیم، خاک و تنوع تولید از ظرفیت‌های ممتاز به حساب می‌آید.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امیدواریم با تلاش مؤثری که در این سفر در شناسایی و احصا مشکلات داشتیم، در سفر بعدی که در سه ماه آینده رخ خواهد داد، بخش عظیمی از این مشکلات و موانع رفع شود.

اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس به همراه تعدادی از معاونان وزارت جهاد کشاورزی در ۲ روز اخیر بازدیدهایی را از طرح‌های توسعه‌ای بخش کشاورزی مغان داشته و در جریان روند این طرح‌های توسعه‌ای قرار گرفتند.

انتهای پیام/

منبع