رامین صادقی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: در کنار فعالیت مستمر نانوایی‌های دولتی و آزادپز ۱۲ نانوایی در شهر اردبیل به صورت شبانه‌روزی برای مردم ارائه خدمات می‌کنند که آرد مورد نیاز این نانوایی‌ها نیز به صورت کامل تأمین شده و همچنان در تأمین آن تلاشی جدی انجام می‌دهیم. وی با […]

رامین صادقی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: در کنار فعالیت مستمر نانوایی‌های دولتی و آزادپز ۱۲ نانوایی در شهر اردبیل به صورت شبانه‌روزی برای مردم ارائه خدمات می‌کنند که آرد مورد نیاز این نانوایی‌ها نیز به صورت کامل تأمین شده و همچنان در تأمین آن تلاشی جدی انجام می‌دهیم.

وی با بیان اینکه هیچ‌گونه افزایش قیمت در تأمین آرد و عرضه نان مردم به وجود نیامده است، تصریح کرد: دولت برنامه‌ای برای افزایش قیمت آرد و نان خبازی‌ها ندارد و سعی ما بر این است تا با تشدید نظارت‌ها اجازه ندهیم تا عده‌ای با قوت غالب مردم بازی سیاسی بکنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: نانوایی‌ها موظفند در ساعات مقرر پخت نان انجام دهند و امیدواریم اهالی استان بدون توجه به شایعات به تناسب نیاز روزانه خود نان تهیه کرده و از صف بستن در جلوی نانوایی‌ها پرهیز کنند.

صادقی افزود: به اندازه کافی نان و آرد در سطح شهرها و روستاها وجود دارد و هیچ دغدغه‌ای در این زمینه موجود نیست و متولیان امر نیز با تشدید نظارت‌ها و کنترل‌ها سعی می‌کنند تا جلوی تخلفات احتمالی گرفته شود.

وی به ثبت برخی تخلفات در روزهای اخیر و بسته شدن برخی نانوایی‌ها به دلیل تخلفات مکرر اشاره کرد و ادامه داد: کم فروشی، فروش خارج از شبکه و احتکار آرد در برخی از انبارها و نانوایی‌ها از جمله این تخلف بوده که با گزارش‌های مردمی و حضور بازرسان با نانوایی‌های متخلف نیز برخوردی جدی انجام شده است.

به دنبال شایعات افزایش قیمت نان و آرد در سطح استان اردبیل، در روزهای اخیر عده‌ای از مردم با نگرانی نسبت به تهیه نان بیش از حد مصرف خود می‌کنند که این امر به سختی کار تولید و عرضه نان منجر شده و برخی از نانوایی‌ها در سطح شهر با انبوهی از حضور و صف بستن‌های مردم روبه‌رو هستند که به نظر می‌رسد حفظ آرامش و تقویت شرایط روانی جامعه در کاستن از التهابات می‌تواند وضعیت مساعدتری را در این حوزه به وجود آورد.

انتهای پیام/

منبع